Kolejne udogodnienie w częstochowskiej komunikacji

Solbus, MPK Częstochowa
Solbus, MPK Częstochowa

Jak przypomina Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, od początku nowego roku, dzięki decyzji prezydenta miasta – Krzysztofa Matyjaszczyka wprowadzono szereg udogodnień dla osób korzystających z komunikacji miejskiej.


Pierwszą nowością jest zrównanie cen biletów komunikacji dziennej i nocnej oraz umożliwienie zakupu biletów dobowych po cenie rynkowej u kierowców i motorniczych.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów komunikacji miejskiej jest decyzja prezydenta miasta Częstochowa, który w drodze swojego zarządzenia zniósł od początku bieżącego roku konieczność uiszczania dodatkowej opłaty za bagaże, wózki i zwierzęta, które przewozimy autobusami i tramwajami częstochowskiego MPK.

Wszystko to, wraz z inwestycjami taborowymi, dzięki którym w częstochowskiej zajezdni pojawiło się 40 autobusów hybrydowych z napędem gazowo-elektrycznym ma zachęcić mieszkańców tego miasta i okolic, do korzystania z usług komunikacji miejskiej. Czy podjęte działania przyniosą oczekiwane efekty? Przekonamy się o tym w najbliższej przyszłości.

One comment

  1. Pomysł na zniesienie dodatkowych opłat za wózki ponadwymiarowe bagaże i zwierzęta domowe wydaje się zasadny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *