Połamany pantograf

EN57AKŚ - 223, Koleje Śląskie
EN57AKŚ – 223, Koleje Śląskie

Wczorajszy dzień stał pod znakiem kolejnych utrudnień na linii S6 Katowice – Wisła Głębce. Tym razem za wszystkim stał nie wiatr czy śnieg, a złamany pantograf pociągu EN57AKŚ – 223. Konieczne było uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej.


Do zdarzenia doszło na połączeniu nr 49301 w relacji Częstochowa (6:27) – Wisła Głębce (9:52). Z powodu połamania pantografów przez jednostkę
EN57AKŚ – 223, na odcinku Wisła Uzdrowisko – Wisła Głębce wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na miejsce zdarzenia skierował pociąg sieciowy z Rybnika oraz samochód pogotowania energetycznego z Czechowic-Dziedzic.

Kolejne pociągi Kolei Śląskich, jak i pociąg PKP Intercity, IC Wisła swój bieg kończyły w stacji Ustroń Polana. Pociągi śląskiego przewoźnika, aż do zakończenia utrudnień i odwołania ZKA, kursowały z 30-60 minutowym opóźnieniem a wszystko za sprawą ogromnych korków zarówno na wiślance, jak i w samej miejscowości, które powodowały opóźnienia autobusów komunikacji zastępczej.

Utrudnienia trwały przez większość dnia. Dopiero o godzinie 17 przywrócono ruch na odcinku Ustroń – Wisła Głębce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *