Newag dostarczy nowe pociągi dla Małopolski

EN63A - 018, Koleje Małopolskie
EN63A – 018, Koleje Małopolskie

Ponieważ informowaliśmy o przetargach naszych wojewódzkich sąsiadów, czujemy się zobowiązani przedstawić informację o oddaleniu przez Sąd Okręgowy w Krakowie skargi Pesy Bydgoszcz do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na dostawę pociągów dla województwa małopolskiego.


Kiedy w naszym województwie wciąż czekamy na ogłoszenie przetargu na tabor, nasi sąsiedzi rozpisują przetargi i zamawiają nowe pociągi. Dla województwa opolskiego nowe elektryczne zespoły trakcyjne dostarczy Newag S.A., a teraz wiemy, że nowosądecki producent dostarczy nowy tabor również dla województwa małopolskiego.

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił w całości skargę firmy Pesa na wyrok KIO (Krajowa Izba Odwoławcza) prawomocnie kończąc postępowanie sądowe w sprawie przetargu na dostawę pojazdów dla województwa małopolskiego.

Warto nadmienić, szczególnie w kontekście planowanego wspólnego przetargu Kolei Śląskich i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, że oferta firmy Newag S.A. za 12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (8 pojazdów czteroczłonowych oraz 4 pojazdów pięcioczłonowych) z opcją na zakup dodatkowych 4 pojazdów wraz z kompleksową obsługą gwarancyjną i utrzymaniem wyniosła 374 mln brutto.

Z uznaniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Okręgowego. Oferowana cena w przetargach publicznych nie powinna być jedynym, kluczowym kryterium wyboru. W transporcie publicznym priorytetem powinna być wysoka jakość i niezawodność pociągów. Nasze pojazdy spełnią te oczekiwania – powiedział prezes NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *