Nasz kolega Buri

Fragment wczorajszej prelekcji w SP1 w Chybiu
Fragment wczorajszej prelekcji w SP1 w Chybiu

Wczoraj, łącznie ponad 150 dzieci uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Silesia Info Transport w ramach kampanii promującej bezpieczne zachowanie i styl życia w rejonach funkcjonowania kolei. Byliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu oraz, po raz pierwszy za czasów „naszej organizacji” takich spotkań, wraz ludźmi z PKP PLK i Straży Ochrony Kolei zajrzeliśmy do przedszkola.


Dokładniej, odwiedziliśmy Publiczne Przedszkole w sołectwie Mnich, gdzie blisko 50 dzieci zapoznało się z plusami, ale też i zagrożeniami wynikającymi z przebywania w okolicach infrastruktury kolejowej. Wcześniej wszyscy uczniowie podstawówki z Chybia oznaczonej numerem 1 podczas dwóch prelekcji (klasy I-II i IV-VI) również wzięli czyny udział w prezentacji. Ponieważ byliśmy wczoraj na obszarach jurysdykcji Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu, to prelekcję prowadziła zajmująca się w tym zakładzie kampanią „Bezpieczny Przejazd – Szlaban Na Ryzyko” Zdzisława Małkiewicz. Udział wziął także inspektor SOK, Aleksy Cieślik oraz dwaj kolejni funkcjonariusze tej formacji, którzy przywieźli ze sobą, tak już chyba możemy powiedzieć, naszego dobrego znajomego z ubiegłorocznej prelekcji z Cieszyna, psa Buriego.

Silesia Info Transport dziękuje wójtowi Chybia Januszowi Żydkowi, dyrektorowi tamtejszego SP1 Mirosławowi Stańkowi oraz dyrektor Przedszkola Publicznego w Mnichu Krystynie Sikorze za poświęcony czas i chęć zorganizowania tej prelekcji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *