Pożar nastawni, problemy w Boguminie

P1060400Wczoraj wieczorem w budynku nastawni w stacji kolejowej w Boguminie wybuchł pożar, który uszkodził urządzenia sterowania ruchem. Jak poinformowały Ceske Drahy, pożar wyrządził wiele szkód, w związku z czym przez kilka najbliższych dni należy spodziewać się znaczącego ograniczenia ruchu.


Pożar spowodował utrudnienia w kursowaniu pociągów międzynarodowych jadących w kierunku Polski i Słowacji, a także składów dalekobieżnych i regionalnych w Czechach.

W związku z częściowym wyłączeniem z ruchu węzła kolejowego Bogumin (pożar centrum sterowania ruchem), pociągi międzynarodowe pomiędzy Czechami a Polską kursujące przez stację Chałupki jadą zmienioną trasą. Składy Comenius, Praha, Porta Moravica kursują z pominięciem stacji Bogumin. Dla pasażerów podróżujących na odcinku Ostrava – Chałupki, Koleje Czeskie przygotowały komunikację zastępczą – informuje PKP Intercity.

Jak pisaliśmy przy okazji informacji o utrudnieniach w naszym regionie, w związku z utrudnieniami w stacji kolejowej Bogumin, także Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Chałupki – Bogumin, która będzie obowiązywać aż do momentu usunięcia awarii.

Pociągi Pendolino nie docierają do Bogumina, a z Ostrawy pasażerowie zabierani są jednostką CityElefant. Z kolei pociągi expressowe z Pragi do Żyliny kursują z pominięciem stacji Bogumin i Karvina przez Czeski Cieszyn. Podobnie jadą składy do Koszyc. A pociągi do Brna oczekują na pasażerów w Ostrawie. W związku z tym Ceske Drahy uruchomiły komunikację autobusową w zastępstwie za pociągi na odcinku Dětmarovice – Bogumin – Ostrava hl.n.

2 komentarze

  1. SC Pendolino 512 godzina 7:06 wyjazd z Bohumina. Wiec dlaczego piszecie że nie docierają tam? Sam jeździłem wiec wiem. Na dzień dzisiejszy informacja od czeskich drach to że z bohumina jedzie bus do ostravy.

  2. Ciekaw jestem jak wyglądały ( wyglądają) manewry formowania składów międzynarodowych jak Chopin, Silesia, Metropol.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *