Powiało w Beskidach (Aktualizacja)

EN57
EN57AKŚ

Silny wiatr wiejący od kilku dni w Beskidach dał się we znaki wczoraj także i kolejarzom. Rano mieli problemy podróżni jadący z gór linią S6, natomiast wieczorem wprowadzono zastępczą komunikację zastępczą na linii S5, która dzisiaj nadal jeszcze funkcjonuje. 


Zaczęło się wczoraj wczesnym rankiem, gdy maszynista pociągu pociąg 49310 relacji Wisła Głębce – Katowice zgłosił leżący konar drzewa na torze,  na które pociąg niestety najechał. Konar dała radę usunąć obsługa pociągu. Niestety, skład EN57AKS – 1178 został na tyle uszkodzony, że maszynista mógł kontynuować jazdę, jednak jedynie z prędkością nie przekraczającą 60 km/h. Tak skład dotarł do stacji Pszczyna, gdzie podróżni przesiedli do pociągu nr 44114 relacji Zwardoń – Katowice, który odjechał z Pszczyny o godzinie 7:09.

Po południu natomiast  pociąg nr 44277 relacji Katowice – Zwardoń, który został wycofany do stacji Sól z powodu drzewa tarasującego szlak, co uniemożliwiało dalszą podróż do stacji końcowej. Koleje Śląskie zmuszone były wprowadzić komunikację zastępczą na szlaku Sól – Zwardoń. Szlak jest zamknięty od wczoraj od godz.20:30. Do naprawiania szkód ruszył ze stacji Zabrzeg Czarnolesie specjalny pociąg sieciowy.

Z powodu drzew powalonych na sieć trakcyjną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Sól – Zwardoń dla wszystkich wieczornych pociągów i jak dotąd sytuacja się nie zmieniła bo dzisiaj, pociągi jadące w kierunku Bielska-Białej i Katowic nadal zaczynają i kończą swoją jazdę na stacji Sól,  skąd odjeżdżają z ok. 20-30 minutowym opóźnieniem..

AKTUALIZACJA

Jak podają Koleje Śląskie na odcinek między Solą a Zwardoniem wróciły pociągi, które kursują już zgodnie z rozkładem jazdy a zastępcza komunikacja autobusowa została odwołana.

Opóźniony 50 minut jest natomiast pociąg 44102 relacji Wisła Głębce – Katowice z powodu awarii silników jednostki EN57 – 737. Pociąg jest obecnie na odcinku między Chybiem Mnich a Zabrzegiem Czarnolesie. Mimo przeciwności losu, skład dojedzie do stacji końcowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *