Pendolino nie wozi powietrza

EIP Pendolino
EIP Pendolino w Pszczynie 

Przy okazji dzisiejszego pobytu w Pszczynie, zajechaliśmy na dworzec PKP, żeby zobaczyć jak się ma budynek wyremontowany dwa lata temu. Portal Pasażera prowadzony przez PKP PLK S.A. poinformował nas, że lada chwila na peronach pojawi się EIP relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała Główna, więc nie mogliśmy przegapić tej okazji, żeby sfotografować flagową jednostkę Intercity w naszym kraju.


Razem z nami na przyjazd Pendolino czekały inne osoby, jednak nie kryliśmy zdziwienia, kiedy z spośród tych osób znalazły się i takie, które weszły do składu jadącego do Bielska Białej, choć bilet bez zniżek kosztuje na ten 18-kilometrowy dystans aż 29 zł. Jest to zadziwiające, ale, oczywiście, szanujemy taki wybór. Widocznie lepszy komfort i przejazd krótszy o 3 czy 4 minuty niż pociągiem osobowym ma znaczenie.

Po przyjeździe ED250 do Pszczyny wysiadło około 10 osób, które tutaj zakończyły swoją podróż kategorią EIP. Nie podamy dokładnych statystyk, ale zdążyliśmy zajrzeć do wewnątrz jednego z członów pociągu i nie znaleźliśmy tam rzędu siedzeń w którym nie siedziałaby choć jedna osoba.

Cieszy nas widok osób tak licznie korzystających z przewozów Intercity, Na pewno w najbliższym czasie skusimy się na to, aby dokładnie sprawdzić frekwencję w pociągach premium, naszego przewoźnika dalekobieżnego w naszym regionie.

ED250 to jedno, a drugie to to, że Pszczyna jest pięknym miejscem i dlatego pozwalamy sobie zamieścić kilka zdjęć, nie tylko z samego przyjazdu EIP do tej stacji.

One comment

  1. Mam pewno pytanie, nie do końca związane z artykułem. Mianowicie, czy ktoś wie, jak wygląda frekwencja w EIP z/do Gliwic? Sam mieszkam w tym mieście, ale ze względu na godziny odjazdów nie mam możliwości zajść na dworzec by zobaczyć samemu, a kwestia bardzo mnie interesuje, bo władze miasta mocno zabiegały o bezpośrednie połączenie do Stolicy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *