Konkurs fotograficzny – Nagroda Czytelników

SIT - reklama 1

W styczniu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kolej na Śląsk i spółką Newag S.A. ogłosiliśmy konkurs fotograficzny, adresowany do wszystkich miłośników kolei, którzy zajmują się bądź chcą zajmować się fotografią kolejową. Kilka dni temu minął termin zgłaszania prac i obecnie czekamy na ostateczny werdykt.


Poniżej prezentujemy Państwu 6 spośród 14 otrzymanych zdjęć konkursowych. Są to fotografie wytypowane przez Newag S.A. i spośród nich zostanie wyłonionych zwycięzca naszego konkursu. Oczekując na ostateczny werdykt, postanowiliśmy w ramach całego przedsięwzięcia zorganizować mini konkurs, w którym nagrodę otrzyma autor zdjęcia wytypowany przez naszych Czytelników.

Na oddanie swojego głosu na Waszym zdaniem najlepsze/najładniejsze/najciekawsze zdjęcie mają Państwo czas do przyszłego piątku, tj. do 12 lutego, do godziny 12:00.

Autor zdjęcia, które otrzyma najwięcej głosów otrzyma drobny upominek, sponsorowany przez firmę Newag S.A.

Które zdjęcie według Twojej opinii jest najlepsze/najładniejsze/najciekawsze?

 • Zdjęcie nr 4 (37%, 85 Votes)
 • Zdjęcie nr 1 (23%, 53 Votes)
 • Zdjęcie nr 5 (18%, 41 Votes)
 • Zdjęcie nr 2 (17%, 38 Votes)
 • Zdjęcie nr 3 (4%, 9 Votes)
 • Zdjęcie nr 6 (2%, 4 Votes)

Total Voters: 230

Loading ... Loading ...

23 komentarze

  1. Zdecydowaliśmy o przedstawieniu 6 z 14, ponieważ tyle zdjęć wyróżnili przedstawiciele Newag S.A.,

 1. Delikatnie mówiąc, to wasz portal odstaje od jakości, który prezentuje Kurier Kolejowy, albo Rynek Kolejowy. No ale cóż, przyjaciele musieli być wyróżnieni, prawda? 🙂

  1. Powtarzam raz jeszcze, 6 spośród 14 zamieszczonych fotografii, to zdjęcia wyróżnione przez przedstawicieli Newag S.A. Ale jak widzę łatwo rzucać oskarżeniami bez pokrycia, pisząc jako anonim…

 2. Ok, sprawę kieruje bezpośrednio do Newag-u, zobaczymy co oni powiedzą 😉 Już sam regulamin konkursu był dość specyficznie ułożony. Bo jeśli Newag ( o ile oni o tym wszystkim wiedzą), wybiera zdjęcie które jest używane przez Koleje Śląskie (zdjęcie 2) , to coś tu jest nie tak 🙂

 3. Zdjęcie nume 2 jest mojego autorstwa, a spółka Koleje Śląskie ho wykorzystuje tylko dla wlasnych celów. Prawowitym autorem zdjęcia i autorem praw autorskich do niego jestem ja. Tak więc jeżeli kolega Anonim nie wie kim jest autorem bądź niee wie na jakich zasadach spółka Koleje Śląskie wykorzystuje niniejsze zdjęcie, prosił bym o nie wypowiadanie się w tematach w których się nie orientuje.

  Pozdrawiam Patryk Farana.

 4. Niby jesteśmy w Europie, ale patrząc po tym konkursie, to dalej mentalnie jesteśmy w komunie. Wszędzie trzeba mieć znajomości, nawet w konkursach. Gdyby było inaczej, to organizatorzy by odrzucili zdjęcia, które są wykorzystywane do celów reklamowych przez spółki… Skoro zdjęcia są poddawane teraz publicznej ocenie, to czemu nie ma wszystkich zdjęć tylko te od znajomych? Nie dziwię się, że ludzie czują się oszukani. Zwłaszcza, że bezczelnie piszecie o innych zdjęciach, że są słabe jakościowo. Nawet nie mieliście odwagi, by napisać do osób zgłaszających o odrzuceniu kandydatury. Jeśli to był konkurs dla znajomych i przyjaciół, to trzeba było napisać o tym w regulaminie… A Newagowi współczuję, że wziął udział w tym przekręcie.

  1. Co do zdjęć. Przepraszam, ale nie mamy wiedzy tak wielkiej żeby znać wszystkie zdjęcia, czy były gdzieś publikowane w celach reklamowych bądź nie. Panu Patrykowi zrobiono tu bezpłatną reklamę ze zwykłej ludzkiej zawiści, czyli odwrotny skutek od zamierzonego.

   Co do przekrętu. W dniu 4 lutego otrzymaliśmy maila od szefa PR Newag SA, w którym ze wszystkich zgłoszonych prac, które przesłaliśmy do Nowego Sącza, zostały wytypowane właśnie te które, które opublikowaliśmy w sobotę, więc redakcja SIT nie ma nic wspólnego z tym werdyktem.

   Co do znajomości. Pięciu z sześciu autorów prac wskazanych przez Newag SA nie znamy w ogóle. Ich zdjęcia nie były publikowane dotąd na naszym portalu, nie znamy też tych ludzi w życiu doczesnym. Nawet gdybyśmy chcieli promować znajomych, jest to po prostu niemożliwe, bo nie mamy czelności wpływać na werdykt wydany przez ludzi z Newagu.

   W jednym się z panem Kamilem zgadzam. Mentalnie jesteśmy jak najbardziej w komunie. Jeszcze nikt konkursu nie wygrał i nie przegrał a już wszyscy wszystko wiedzą. Chcieliśmy zrobić fajną zabawę a wyszło jak zawsze.

   PS. Mogę przeprosić jedynie za nieszczęsne sformułowanie dotyczące niskiej oceny prac, które zdaniem ludzi z Nowego Sącza nie zyskały akceptacji. Nie ja jestem jego autorem i ja tak nie uważam, ponieważ akurat dla mnie trzy z nich zasługiwały na to, by zostać wyróżnione. Dla mnie nie odstawały one poziomem od tej szóstki więc nie mam zamiaru przeczyć sam sobie. Jednak słowa te padły i w imieniu redakcji przepraszam za to nieszczęsne sformułowanie.

  2. A dlaczego nie mógłbym dac mojego zdjeciaa do konkursu? To ze ks je uzytkuja to nie oznacza ze sa ich wlasnoscia. Zdjecie ow impulsa jest moje i moge sobie z nim robic co chce, nawet jak by na banerach widnnialo czy cos to to zdjeecie dalej jest moje i moge robić co chce z nim.

   1. Piszecie o zawiści, a przepraszam bardzo co Wy zrobiliście? Wybraliście 6 zdjęć, a co z resztą? Każdy powinien mieć równe szanse w konkursie, a nie tylko wybrańcy i to jeszcze tacy, którzy byli promowani już wcześniej przez KŚ. Brałem udział w wielu konkursach organizowanych przez przewoźników LOT, EuroLOT, Bingo, Przewozy Regionalne itd. I żaden, powtarzam żaden z przewoźników, który był sponsorem nagrody tak nie postępował z uczestnikami tak jak wy. Nawet nie dostaliśmy informacji że dostaliście zdjęcie, ani o odrzuceniu. Więc proszę mi nie pisać o zawiści skoro ludzie czują się zwyczajnie oszukani, bo mają takie prawo widząc, wasze dziwne ruchy. Skoro Newag wybierał zdjęcia, to mógł od razu wskazać zwycięzce. Ktoś pisał pod regulaminem o kolesiarstwie, widać miał rację. Są podstawy by Was zwyczajnie o to podejrzewać.

    1. Powtarzam raz jeszcze, to są zdjęcia wyróżnione przez Newag.

     My, oczekując na ostateczny werdykt postanowiliśmy zrobić głosowanie wśród naszych czytelników, którzy spośród wyróżnionych prac wybiorą zdjęcie które przypadło im najbardziej do gustu. W obu przypadkach, podjęta decyzja była niezależna od nas, dlatego też informuję że wszystkie oskarżenia o kolesiostwo się bezpodstawne. Tym bardziej, że jak słusznie wcześniej zauważył Jurek, spośród wszystkich uczestników znamy AŻ JEDNEGO.

     Konkurs formalnie nie został jeszcze rozstrzygnięty, dlatego też nikomu jeszcze nie dziękowaliśmy za udział, bo na to jeszcze przyjdzie czas.

     PS. Przepraszam, że wcześniejsze niefortunne stwierdzenie o jakości innych zdjęć.

 5. Silesia info transport sobie lekko samo strzeliło w kolano. Naprawdę mogliście wybrać taką formułę konkursu, żeby wszyscy zgłaszający mieli równe szanse. A co do zdjęcia numer 2. Nie raz widziłem jak KŚ je używa. Ludzie mogą pomyśleć, że to była ustawka, bo przecież skoro przewoźnik używa zdjęcia użytkownika, to w ramach wdzięczności mogło szepnąć kilka słów Newagowi. Nie twierdzę że tak było, ale tak mogło być w odczuciu innych uczestników. Myślę, że w obecnej sytuacji konkurs powinien być przerwany i zorganizowany od nowa na zasadach, na których wszyscy będą mieli równe szanse. Pan Jurek pisał że miało być coś fajnego. Ok fajnego ale dla kogo? Dla 6 osób? To taka trochę zabawa dla osób klasy premium. Newag powinien ocenić te zdjęcia, które będą miały najwięcej głosów, a nie odwrotnie. Pomyślcie nad tym.
  Pozdrawiam,
  Kamil

  1. Jaak widać najwięcej głosów ma zdjęcie nr 1 a za nim nr 2, tak więc o co bulwers? Proponuje aby redakcja pokazała wszystkim wszystkie zdjęcia jakie wpłynęły do konkursu i sprawa się wyjaśni.

  2. Za całym szacunkiem, ale naprawdę myśli Pan, że Koleje Śląskie będą w tak błahej sprawie kontaktować się z kimkolwiek i cokolwiek sugerować? Błagam przestańmy tworzyć takie teorie, bo to się zaczyna robić troszkę śmieszne.

   Konkurs nie zostanie przerwany, ponieważ nie ma do tego podstaw. Każdy miał równe szanse, bowiem przy nagrodzie głównej oceniane były wszystkie 14 zdjęcia, spośród których zostanie wybrany zwycięzca i pozostali laureaci. Z kolei Nagroda Czytelników, o którą walczą zdjęcia wyżej wymienione, jest swego rodzaju dodatkiem.

   1. Przepraszam, śmieszne jest to że wybraliście sami zdjęcia które są „lepsze”, jeśli to miała być zabawa dla wszystkich, do powinny się ukazać WSZYSTKIE nadesłane ZDJĘCIA i na te zdjęcia powinni czytelnicy oddawać głosy. Zdjęcie, które ma najwięcej głosów wygrywa. Tak jak sugerował Pan Kamil. A wyszło jak zwykle, czyli nie masz znajomości, nie masz wygranej. Proste. Konkurs powinien być unieważniony, bowiem są poważne podstawy by uznać go za ustawiony. Tyle w temacie.

    1. Cóż, jak widać najlepszym wyjściem byłoby pozostawienie głównej formuły konkursu, bez dodatkowej Nagrody Czytelników.

     Powtórzę raz jeszcze, tym razem już po raz ostatni.
     W ramach Konkursu Fotograficznego organizowanego wspólnie z Kolej na Śląsk, przy udziale firmy Newag S.A. oceniane były wszystkie prace. W oczekiwaniu na ostateczny werdykt, postanowiliśmy dodać jedną nagrodę – mianowicie Nagrodę Czytelników. Została podjęta decyzja, że o tę dodatkową, powtarzam dodatkową nagrodę walczyć będą zdjęcia wyróżnione przez Newag S.A. Tylko tyle.

     Bardzo bym prosił o nie doszukiwanie się czegokolwiek, a tym bardziej proszę o nie tworzenie teorii spiskowych.

  3. Panie Kamilu

   Nie podzielam Pana zdania, że strzeliliśmy sobie w kolano. Dzięki konkursowi poznaliśmy np. ludzi, którzy robią wspaniałą robotę i, co ważne, BEZPŁATNIE (bo zaraz zawistni wyliczą ile od nich dostaliśmy) promujemy ich wystawę w Tarnowskich Górach. Bo są pasjonatami. Tak jak my i doskonale rozumiemy ich intencje. Ich ludzie też przysłali prace na konkurs a dla mnie najważniejsze jest, ze dzięki temu dowiedzieliśmy się o ich istnieniu. Bo, moim zdaniem, to jest bezcenne.
   Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że w czasach galaktycznego wyścigu i rywalizacji wszędzie i o wszystko słowo konkurs obudziło w niektórych bezwzględną żądzę udowodnienia wszelakim organizmom żywym wokół swojej wyższości. Naprawdę gdybym wiedział, że pójdzie to w tym kierunku, to w życiu byśmy się na to nie zdecydowali. Bo co? Czytać, że Rynkiem czy Kurierem Kolejowym nie jesteśmy. No bo nie jesteśmy. Nie ta liga. Bo co? Szykujemy przekręt w konkursie. Byłem pod wielkim wrażeniem jak czytałem to wszystko, że komuś w ogóle przyszło do głowy, że koleś z młodego, zaczynającego działalność portalu będzie robił pod górkę takiej firmie jak Newag. To dla nas wyróżnienie współpracować z tak uznaną marką i, przykro mi, moja wyobraźnia choć bujna, tego nie ogarnia. Ale z pokorą znoszę te wszystkie głosy, bo zdaje sobie sprawę, że nie jestem doskonały i być może o czymś nie wiem, o czym wiedzą ci, którzy te oskarżenia artykułują.
   Natomiast zdaję sobie sprawę, że na wybrane zdjęcia mogą głosować członkowie rodzin, znajomi, wujki, ciotki a może nawet zięcia konia teść. Przecież nie będę z siebie idioty robił, że się z czymś takim nie spotkałem: a Jurek weź zagłosuj bo tu mała Zuzia namalowała obrazek, a tu Piotruś ulepił bałwana. Jest klik i potem zdziwienie i frustracja, bo ci obok mają dwa razy więcej głosów, to znaczy, że mają dwa razy większą rodzinę. I tak się to kręci…
   Reasumując. Wiele nas ten konkurs nauczył i proszę mi wierzyć, że nagrodę Czytelników dostanie ten, który otrzyma do najwięcej głosów. Od kogo? Nie jesteśmy tego w stanie sprawdzić, a nawet, gdyby była taka możliwość, to i tak bym z niej zrezygnował.
   Dziękuje za opinię i pozdrawiam

 6. Rzuciła mi się w oczy inna interesująca rzecz – po aktualnych wynikach głosowania czytelników od razu widać, kto nagabuje znajomych, żeby głosowali. Bo te dwa zdjęcia pod względem kadru, jakości, itp. nie miażdżą konkurencji aż tak, żeby mieć TAKĄ przewagę. Tego typu kategoria nie ma sensu i tutaj właśnie liczą się znajomości.

  1. Znajomości raczej nie, prędzej ilość znajomych, która odda swoj glos na czyjąś pracę. Czy na konkursach innych jest tak samo? Jeszcze gorzej jest, wystarczy wejsc na PKP Pociąg do podróży….

   1. Swoją drogą, konkursy organizowane na najwięcej ilość lajkow użytkowniku Gagarin oceniasz za fer czy za podstawkę znajomych? Sądzę że raczej to drugie.

   2. Tak samo było też w niedawnym konkursie fotograficznym organizowanym przez Przewozy Regionalne. Wyniki konkursów powinny być w całości efektem dyskusji jury, więc dobrze, że tutaj to tylko jedna z kategorii i że nagrodą jest „drobny upominek”. Bo to nie nagroda za dobre zdjęcie, tylko za ilość znajomych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *