BKM Żory z inwestycjami

BKM Żory
BKM Żory

Bezpłatna Komunikacja Miejska nie musi odbywać się kosztem jakości i komfortu, przekonali się o tym pasażerowie BKM w Żorach.


Wprowadzenie Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach przyczyniło się do znacznego wzrostu liczby pasażerów korzystających z usług komunikacji autobusowej na terenie miasta, co skutkowało potrzebą wyprowadzenia na niektóre linie większych autobusów. Dodatkowo Urząd Miasta w Żorach zdecydował się nieco zmienić układ komunikacyjny i dostosować do zapotrzebowania. Utworzono nowe przystanki na osiedlach, gdzie zlokalizowane będą bliżej mieszkańców.

Teraz UM postanowił zainwestować w 15 nowych wiat autobusowych, które mają poprawić komfort pasażerom. Mimo tych wszystkich zmian koszty utrzymania nie są większe niż przed wprowadzeniem Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej.

Warto wspomnieć, że bezpłatny przejazd obowiązuje również w autobusach MZK Jastrzębie poruszających się w granicach miasta Żory.

2 komentarze

  1. Kto to sponsoruje? A jeśli nie ma sponsora, to gdzie jest efekt na PLUS tej tej bądź co bądź bez przychodowej działalności?

  2. Pieniądze z biletów i tak inkasuje zawsze przewoźnik. Zazwyczaj nie jest to wystarczająca kwota, żeby utrzymać tabor wraz z całym zapleczem i opłacić wszystkie koszty związane z działalnością przewoźnika. Proszę zwrócić uwagę iż mimo, że MZK Jastrzębie kasuje pieniądze za bilety to i tak każda z gmin musi płacić za korzystanie z ich usług. W przypadku BKM w Żorach, Urząd Miasta musi zapłacić jedynie za wynajem przewoźnika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *