Vectron na testach w Czechowicach

Simens Vectron PKP Cargo wczoraj po południu na dworcu w Katowicach. Fot. Daniel Koczub
Simens Vectron PKP Cargo wczoraj po południu na dworcu w Katowicach.
Fot. Daniel Koczub

Wczoraj w bazie PKP Cargo w Czechowicach-Dziedzicach pojawiła się lokomotywa Siemens Vectron. To egzemplarz testowy, na którym maszyniści naszego największego przewoźnika towarowego będą przyswajać tajniki tego nowoczesnego taboru. Pierwsze testy miały odbyć się już w nocy z wtorku na środę, a lokomotywa ma być do dyspozycji pracowników tutejszego zakładu przez najbliższe dwa tygodnie.


Rzadko informujemy o wydarzeniach z życia przewoźników towarowych. Jednak takiej gratki, jako miłośnicy kolei, nie mogliśmy przepuścić. Jak widać na załączonym zdjęciu, nowy tabor prezentuje się nadzwyczaj okazale i ze swej strony pozostaje nam życzyć, by przewoźnik miał jak najwięcej pociechy z tego efektownego zakupu.

PKP Cargo zamówiło 15 lokomotyw Siemens Vectron do obsługi połączeń międzynarodowych. Pod koniec ubiegłego roku były one testowane w Monachium. Okazało się, że wszystko jest w porządku i kolejne egzemplarze w najbliższych tygodniach będą pojawiać się na naszych torach, a miejscem ich rezydowania będą najprawdopodobniej bazy w Poznaniu i właśnie w Czechowicach-Dziedzicach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *