805 jeździ przez Milowice

Fot. UM Sosnowiec
Fot. UM Sosnowiec
Jak informowaliśmy kilka dni temu, od wczoraj, tj. 1 lutego 2016 roku nastąpiła zmianya trasy dla autobusu linii nr 805, który połączy Sosnowiec z Katowicami jadąc przez Milowice.


Jadąc w kierunku Katowic autobusy linii 805 z przystanku Rudna Prema-Milmet pojadą do Centrum Handlowego, a dalej: Podjazdowa, Hala Sportowa, Most i w Dąbrówce Milowicka, Oczyszczalnia, Kościół, Centrum Handlowe i Agata. Trasa powrotna – Dąbrówka Skrzyżowanie, Pod Młynem, Oczyszczalnia, Milowicka, Milowice Most, Hala Sportowa, Zakłady Mięsne, Podjazdowa i Centrum Handlowe.

Cieszę się, że KZK GOP przychyliło się do tego pomysłu, Katowice także nie widziały żadnych przeszkód. Mieszkańcy Milowic zyskają teraz bezpośrednie połączenie zarówno z Katowicami jak również ze Szpitalem św. Barbary – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Warto nadmienić, że z powodu powyższych zmian, podróż autobusem linii nr 805 na trasie Sosnowiec – Katowice, wydłuży się o 5 minut.

One comment

  1. Warto również zauważyć, że wyleciało kilka kursów, jak również to, że w nowym rozkładzie pięknie rozwalono dojazdy na poszczególne zmiany do szpitala. Na Milowice w zupełności wystarczył by bus skoordynowany z 8xx na os. Piastów lub z 11/911, 61 na Milowice Most w takcie 30min (de facto dubel tramwaju).
    A tak, Gospodarcza (i okolice) straciła, szpital stracił.
    Zyskało parę domów wzdłuż Baczyńskiego i Podjazdowej (raptem parę setek ludzi).
    F*ck logic!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *