Awaria systemu sprzedaży biletów (aktualizacja)

12435686_1044389932273578_1930799629_nKoleje Śląskie informują, że z powodu awarii pracy systemu informatycznego kas biletowych stacjonarnych Kolei Śląskich w dniu dzisiejszym – tj. 1 lutego 2016 roku, mogą występować utrudnienia związane za zakupem i zwrotem biletów.


W związku z problemami technicznymi, przewoźnik podjął decyzję o nie pobieraniu opłat za wystawienie biletu w pociągach. System informatyczny sprzedaży biletów, z którego korzysta nasz przewoźnik obsługiwany jest przez spółkę PKP Informatyka i utrudnienia te będą występować do czasu usunięcia usterki przez zarządcę systemu.

Mimo to, śląska spółka pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu i przeprasza pasażerów za zaistniałe niedogodności.

Aktualizacja

W pewnym stopniu udało się już rozwiązać powyższe problemy i na niektórych dworcach sprzedaż biletów odbywa się już bezproblemowo. Nie jest znana jeszcze przyczyna awarii, natomiast PKP Informatyka dokłada wszelkich starań, by całkowicie usunąć awarię.

One comment

  1. Nowy miesiąc, nowa data dla systemu który nie jest czyszczony od nowości i się robią problemy, to są te pseudo oszczędności które są tam gdzie nie powinny. Ps. A skoro ludzie uwielbiają i wierzą tylko bajerom elektroniczno informatycznym to niech żyją w tym wirtualnym świecie w którym to nawet bez komputera się nie wysrją.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *