Funkcjonariusze SOK znów górą

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei
Kto regularnie odwiedza nasz portal i z zainteresowaniem śledzi pracę Straży Ochrony Kolei, ten wie, że funkcjonariusze w naszym regionie mają mnóstwo pracy. Nie ma bowiem tygodnia, w którym nie informowalibyśmy o kolejnej próbie kradzieży czy udanej akcji SOK-istów.


W dniu 18 stycznia 2016 r. o godzinie 6:20 podczas obserwacji z ukrycia skradzionej i wyniesionej poza teren PKP sieci trakcyjnej w stacji Katowice Dąbrówka Mała, funkcjonariusze SOK Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców. Przy ujętych zabezpieczono nożyce do cięcia metalu. Sprawców przekazano funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, natomiast odzyskaną sieć trakcyjną w ilości około 100 metrów przekazano pracownikom pociągu sieciowego.

W tym samym dniu, o godzinie 10:30 na szlaku Mysłowice – Szabelnia patrol SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej w ramach akcji „Bezpieczne Tory” ujął na gorącym uczynku sprawcę kradzieży 2 sztuk transformatorów z 2 rozjazdów. Przy ujętym zabezpieczono: piłkę do metalu, śrubokręt, klucze płaskie, klucz typu-francuz, młotek, rękawice robocze, kamizelkę ostrzegawczą koloru pomarańczowego. Sprawcę kradzieży przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Dwa dni później, czyli 20 stycznia 2016 r. o godz. 14:00 na szlaku Panewnik – Hajduki funkcjonariusze SOK Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Katowice ujęli 3 sprawców kradzieży elementów nawierzchni torowej. Sprawcy zostali przekazani przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z III Komisariatu Policji w Rudzie Śląskiej.

W dniu 23.01.2016 r. o godz. 0:30 w stacji Katowice na peronie IV w pociągu IC 63200 „Antares” relacji Wrocław – Przemyśl na żądanie kierownika patrol Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej Katowice podjął interwencję w stosunku do dwóch awanturujących się mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu zakłócali porządek. Ujętych przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z VI Komisariatu Policji w Katowicach, którzy podjęli dalsze czynności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *