Z Sosnowca do Katowic przez Milowice

Od 1 lutego zmieni się rozkład  linii nr 805

Jak informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, od 1 lutego 2016 roku na linii
nr 805 zostanie zmieniona trasa na terenie Sosnowca poprzez skierowanie linii przez Milowice z jednoczesnym ograniczeniem liczby kursów oraz skierowaniem do obsługi przystanku „Sosnowiec Rudna Stawowa” tylko wybranych kursów tej linii.


Gdy w czerwcu zeszłego roku, pisaliśmy o próbie skomunikowania Milowic z Katowicami i Sosnowcem, zastanawiano się która linia miałaby obsłużyć Milowice. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP zobowiązał się wówczas przeprowadzić analizę możliwości zmiany trasy autobusu 811 lub 815.

Obecnie cały czas trwają analizy, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby móc mówić o szczegółach – powiedziała nam wtedy Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Jak się okazuje, to nie linia 811 czy 815, a autobusy linii nr 805 połączą Sosnowiec i Katowice, jadąc przez Milowice. Warto nadmienić, że z pomysłem wydłużenia tej linii wyszedł sosnowiecki radny, Wojciech Nitwinko. Propozycja ta znalazła aprobatę w Urzędzie Miasta, a prezydent Arkadiusz Chęciński wysłał w tej sprawie pismo do KZK GOP. Efekt? Zmiana trasy dla linii nr 805.

Do końca stycznia autobusy linii nr 805 będą jeździć „starą” trasą. Od 1 lutego wraz z wejściem zmiany, po obsłudze przystanku „Dąbrówka Mała Skrzyżowanie” autobusy zatrzymają się na kolejnych przystankach na Dąbrówce Małej:

  • „Dąbrówka Mała Pod Młynem”,
  • „Dąbrówka Mała Oczyszczalnia”,
  • „Dąbrówka Mała Milowicka”,

oraz w Milowicach:

  • „Milowice Most”,
  • „Milowice Hala sportowa”
  • „Milowice Zakład Mięsne”,
  • „Milowice Podjazdowa”
  • „Milowice Centrum Handlowe”

W związku ze zmianą trasy zmienią się również czasy odjazdów z poszczególnych przystanków. Co więcej, wydłuży się także czas przejazdu z Sosnowca do Katowic. Dla przykładu – obecnie podróż linią 805 z przystanku „Pogoń Akademiki” do przystanku „Katowice Piotra Skargi” zajmuje 27 minut, a od początku przyszłego miesiąca będziemy potrzebować na to 5 minut więcej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *