Rusza drugi sort InterPanter

InterPanter na dworcu w Ołomuńcu
InterPanter na dworcu w Ołomuńcu

Na dzisiaj zaplanowany jest pierwszy kurs jednostki InterPanter na trasie Brno – Česká Třebová – Praga. To już druga relacja na której pasażerowie będą mogli skorzystać z tych jednostek. Pierwszą jest trasa Olomouc – Přerov – Břeclav – Brno, na której te składy jeżdżą od początku obowiązywania nowego rozkładu jazdy, czyli od grudnia ubiegłego roku.


Przypomnijmy – InterPanter to, wykonana przez Skoda Transportation, dalekobieżna wersja pociągu RegioPanter. Od kilku lat z powodzeniem wozi on pasażerów w Czechach na szlakach regionalnych. Oczywiście, w InterPanter są pewne modyfikacje (inny układ drzwi wejściowych, wyposażenie wnętrza, większa liczba członów) w porównaniu do tej wersji. Podróżni w pociągu InterPanter mają do dyspozycji klimatyzację, dostęp do Wi-Fi, gniazdek 230V czy toalet w systemie zamkniętym. Oczywiście, pociągi spełniają wszystkie wymagania względem warunków podróży osób niepełnosprawnych.

Pociągi są przystosowane do kursowania po sieciach 25 kV, 50 Hz i 3 kV z prędkością maksymalną 160 km/h. Docelowo, Česke Drahy będą miały do dyspozycji 14 takich pociągów. Mieliśmy już okazję podziwiać te składy w akcji na początku listopada ubiegłego roku, gdy w ramach przygotowania do eksploatacji jeździły testowo z pasażerami na trasie Olomouc – Brno.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *