Kontrola częstochowskich punktów skupu złomu

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

W Częstochowie podczas kontroli punktów skupu złomu, Straż Ochrony Kolei ujawniła elementy kolejowe. Dzięki prowadzonej przez sklep dokumentacji udało się ustalić, kto sprzedał skradzione elementy.


W poniedziałek 25 stycznia, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Częstochowie kontrolowali punkty skupu złomu w Częstochowie. W jednym z nich ujawnili elementy kolejowe, które zostały skradzione i sprzedane na złom, przez kolejowych złodziejaszków. SOK zabezpieczyła m.in. wkręty, szynę i elementy wagonu.

Na podstawie prowadzonej w punkcie skupu dokumentacji, udało się ustalić dane osoby sprzedającej. Teraz sprawą zajmuje się II Komisariat Policji w Częstochowie.

Straż Ochrony Kolei przypomina, że właściciele punktów skupu, przyjmujący złom powinni pamiętać o spisaniu danych osobowych klienta. Osoba skupująca złom, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży, również może ponieść odpowiedzialność karną, gdyż za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Informację o próbie sprzedaży mienia kolejowego można zgłosić na przykład na numer alarmowy SOK, czyli (022) 474 00 00.

Od początku 2016 roku Straż Ochrony Kolei przeprowadziła 930 kontroli punktów skupu złomu, ujęła 2 skupujących i 8 sprzedających złom pochodzący z nielegalnego źródła.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *