ED250 pod Szyndzielnią

20 minut do odjazdu, pierwsi pasażerowie wsiadają do pociągu
20 minut do odjazdu, pierwsi pasażerowie wsiadają do pociągu

Ponad 35 osób wyjechało dzisiaj krótko przed godziną 16 rejsowym ED250 ze stacji początkowej Bielsko-Biała do Gdyni. Zajmujemy się często frekwencją na liniach w okolicach Cieszyna, dzisiaj bawiliśmy w Bielsku, więc postanowiliśmy przyjrzeć się jak wygląda start Pendolino w podróż przez całą Polskę.


Ostatnio nie bywaliśmy w mieście nad rzeką Biała, jednak postanowiliśmy sprawdzić jak najnowocześniejszy pociąg na polskich torach został tu przyjęty. W Cieszynie tego nie mamy. Po przyjeździe znad morza kilka minut po 12 skład został „wepchnięty” na jeden z torów odstawczych stacji. Dostęp zwykłego śmiertelnika do niego jest praktycznie niemożliwy, choćby w celu zrobienia zdjęcia, bo choć składy te jeżdżą po naszych torach ponad 13 miesięcy, to nadal stanowią atrakcję tam gdzie się pojawiają.

Kilka minut po 15 pociąg wrócił „w perony”, konkretnie pierwszy, z którego od zawsze odjeżdżały z tej stacji najbardziej prestiżowe relacje obsługujące bielski dworzec. Pół godziny później jako pociąg nr EIP 4506/4507 do stacji Gdynia Główna o godzinie 15:52 zabrał z miasta spod Szyndzielni blisko 40 pasażerów i jak się nam udało ustalić, jest to średnia frekwencja tego kursu od uruchomienia 13 grudnia pociągów ED250 do Bialska-Białej.

4 komentarze

  1. A ile osób wsiadło w Czechowicach, Pszczynie, Tychach, Katowicach i Sosnowcu?
    O Włoszczową nie pytam :):):)

  2. Można przypuszczać, że mogłoby być o kilku pasażerów więcej, gdyby do Bielska przyjeżdżały pociągi z Cieszyna.
    Jeśli PKP IC będzie utrzymywać oczekiwane standardy oraz znośne ceny powinno pasażerów przybywać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *