Byliśmy w Wodzisławiu

Pies Dino był największą atrakcją
Największą atrakcją dla najmłodszych był pies Dino

Utrzymanie zasad bezpieczeństwa na obszarach przylegających do infrastruktury kolejowej oraz charakterystyka siatki połączeń kolejowych w regionie były głównymi tematami spotkania, które, przy udziale PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Kolei Śląskich, nasze wydawnictwo zorganizowało w jednym z zespołów szkół w Wodzisławiu Śląskim.


Konkretniej, dzięki pomocy władz miasta oraz dyrekcji placówki, zorganizowaliśmy konferencję na ten temat w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Byliśmy winni mieszkańcom tego regionu takie spotkanie, gdyż uczniowie tego zespołu szkół to w dużej mierze mieszkańcy obszarów leżących w bezpośredniej bliskości linii kolejowej 158. Jak wiadomo, od ubiegłego tygodnia na szlak miedzy Chałupkami a Wodzisławiem wróciły regularne połączenia kolejowe i to nie tylko w formie pociągów regionalnych Kolei Śląskich, ale również mieszkańcy otrzymali do dyspozycji trzy pary szybkich pociągów międzynarodowych łączących Warszawę i Katowice z Czeską Republiką. Zaistniała wiec potrzeba prezentacji nie tylko korzyści, ale również zagrożeń płynących z tego tytułu.

Zagrożenia zostały bardzo jasno i przejrzyście przedstawione przez Marię Siek z Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach, gdyż w ramach spotkania odbyła się prelekcja z cyklu prowadzonej przez naszego zarządcę infrastruktury kampanii „Bezpieczny Przejazd – Szlaban Na Ryzyko”. Największa furorę wśród najmłodszych słuchaczy oczywiście zrobił pies Dino, którego przywieźli ze sobą obecni także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Bytomia i Rybnika.

Nie zabrakło również pytań o aktualną siatkę połączeń kolejowych w tym mieście po wznowieniu połączeń. Mamy nadzieję, że udało się nam udzielić tych wszystkich informacji w stopniu co najmniej zadowalającym. Na tyle zadowalającym, że niebawem zamierzamy pojawić się  w następnych miastach i miasteczkach naszego województwa, by przedstawiać zasady wspólnej, bezpiecznej egzystencji ludzi i kolei oraz promować piękno i zalety tej formy komunikacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *