Spotkanie spóźnione, ale będzie

Bezpieczeństwo w sąsiedztwie infrastruktury kolejowej to jeden z tematów, który zawsze będziemy promować w miarę naszych możliwości
Promowanie bezpieczeństwa w sąsiedztwie infrastruktury kolejowej to jeden z tematów, który zawsze będziemy nagłaśniać na naszych łamach

W najbliższy poniedziałek w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się spotkanie z młodzieżą tej placówki, mające promować zalety transportu szynowego oraz, co równie ważne, zasady zachowania bezpieczeństwa podczas przebywania w sąsiedztwie infrastruktury kolejowej. To już druga konferencja którą organizujemy w porozumieniu z Kolejami Śląskimi i PKP PLK S.A.


W Wodzisławiu gościmy nie przez przypadek. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się na początku grudnia 2015 roku, gdy nie znana była jeszcze decyzja o przesunięciu terminu oddania do użytku odcinka linii nr 158 pomiędzy Wodzisławiem Śląskim a Chałupkami. Gdy jednak okazało się, że pociągi pojadą tym szlakiem dopiero miesiąc później, automatycznie przesunął się sens robienia takiego spotkania do czasu rzeczywistego otwarcia ruchu na tym szlaku. Teraz jest to w końcu możliwe, więc czym prędzej przystąpiliśmy do działania.

Na koniec, korzystając z okazji, składamy naszym Czytelnikom życzenia miłego weekendu, a w poniedziałek publikacje rozpoczniemy od aktualnego opisu warunków podróży pociągami PKP Intercity na odcinku Katowice – Wrocław,  spisanych dzięki uprzejmości jednego z członków stowarzyszenia Kolej na Śląsk.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *