Uszkodzona sieć trakcyjna (Aktualizacja – 9:15)

12443181_1044389935606911_1804773159_nNa spore utrudnienia powinni przygotować się pasażerowie korzystający z tzw. połączeń stykowych, z Raciborza w kierunku
Kędzierzyna-Koźla i dalej Opola oraz Wrocławia. Wszystko za sprawą uszkodzonej sieci trakcyjnej na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kłodnica.


Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej, Przewozy Regionalne wprowadziły Zastępczą Komunikację Autobusową na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Zdzieszowice. Jak poinformował zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruch pociągów przywrócony zostanie najwcześniej o godzinie 9.

Problemy na Opolszczyźnie mogą powodować także opóźnienia na terenie naszego województwa. Pamiętajmy, że w takich miejscowościach jak np. Nędza czy Gliwice, często dochodzi do przesiadek pasażerów z pociągów Kolei Śląskich do Przewozów Regionalnych i na odwrót.

Aktualizacja – 9:15

Jak informuje PKP PLK, ruch na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kłodnica prowadzony jest po jednym torze. W związku z tym pociągi mogą doznawać do 15 minut opóźnienia. Udało się zatem połowicznie rozwiązać problem, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie ruchu pociągów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *