Uszkodzona sieć trakcyjna (Aktualizacja – 9:15)

12443181_1044389935606911_1804773159_nNa spore utrudnienia powinni przygotować się pasażerowie korzystający z tzw. połączeń stykowych, z Raciborza w kierunku
Kędzierzyna-Koźla i dalej Opola oraz Wrocławia. Wszystko za sprawą uszkodzonej sieci trakcyjnej na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kłodnica.


Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej, Przewozy Regionalne wprowadziły Zastępczą Komunikację Autobusową na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Zdzieszowice. Jak poinformował zarządca infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruch pociągów przywrócony zostanie najwcześniej o godzinie 9.

Problemy na Opolszczyźnie mogą powodować także opóźnienia na terenie naszego województwa. Pamiętajmy, że w takich miejscowościach jak np. Nędza czy Gliwice, często dochodzi do przesiadek pasażerów z pociągów Kolei Śląskich do Przewozów Regionalnych i na odwrót.

Aktualizacja – 9:15

Jak informuje PKP PLK, ruch na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Kłodnica prowadzony jest po jednym torze. W związku z tym pociągi mogą doznawać do 15 minut opóźnienia. Udało się zatem połowicznie rozwiązać problem, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie ruchu pociągów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *