Jeśli peron nie jest odśnieżony…

Ustroń Zdrój. Czwartek wieczorem
Ustroń Zdrój. W czwartek wieczorem obficie sypał śnieg

Przyszła prawdziwa zima. Ta ze śniegiem. A jak jest śnieg to są miejsca, skąd odpowiednie służby muszą go jak najszybciej usunąć. Takimi miejscami są na pewno perony na stacjach i przystankach kolejowych. Jak w życiu, w jednym miejscu jest to zrobione porządnie, w stopniu zapewniającym pasażerom pełne bezpieczeństwo, w drugim nie. Zarządca infrastruktury chce, by nieodśnieżonych miejsc było jak najmniej.


Co więcej, PKP PLK liczy przy wykrywaniu i wskazywaniu zawalonych śniegiem peronów na zaangażowanie się „czynnika społecznego”, czyli pasażerów. Już wyjaśniamy. Jeśli Waszym zdaniem peron nie jest odśnieżony lub jest to zrobione w stopniu niezadowalającym, wystarczy wejść na zakładkę strony zarządcy sieci sytuacja zimowa. Po wpisaniu nazwy stacji lub przystanku osobowego wyświetli się Wam adres odpowiedzialnego za to miejsce zakładu linii kolejowych wraz z numerem lub numerami telefonów, pod który można zadzwonić, by zgłosić fakt zaistnienia takiej niedogodności. I to wszystko.

Przykład: jeśli Waszym zdaniem nie jest należycie utrzymany peron w Pszczynie, to po wejściu do sieci i wpisaniu podanego wyżej adresu, w rubryce „Szukaj” należy wpisać „Pszczyna”. Wówczas wyświetli się informacja, że odpowiedzialny za ten przystanek jest Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu, a niżej podane są 2 numery telefonów, gdzie należy zgłosić zaistniałą niedogodność.

One comment

  1. I to jest zielone światło dla wiecznie nie zadowolonych którzy mimo odśnieżonych peronów będą dzwonić że nie są a pracownicy nie winie zostaną ukarani.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *