Drugie życie dla Maczek

Fot. PKP S.A.
Fot. PKP S.A.

Radni Sosnowca na wyjazdowym posiedzeniu na rynku w Maczkach uchwalili wniosek o podjęcie wszelakich starań, by doprowadzić do utworzenia w tej dzielnicy, dokładnie w budynku zabytkowego dworca kolejowego, w 2017 roku Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej.


Oprócz radnych, władz miasta z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim na czele, w tej nietypowej sesji wziął udział członek zarządu PKP S.A. Jarosław Kołodziejczyk, a także około 300 mieszkańców. Zaangażowanie Sosnowca w rozwiązanie tego problemu jest olbrzymie, stąd pomysł organizacji sesji miejskiej rady na rynku w Maczkach.

Przypomnimy, że pojawiły się ostatnio informacje, mówiące, że projekt budowy centrum może zostać nie zrealizowany. Radni jasno określili swoje stanowisko w tej sprawie uchwalając wniosek, a raczej apel „dotyczący wsparcia przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej działań związanych z kontynuacją utworzenia Centrum Naukowo-Dydaktycznego Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz zachowania architektury industrialnej XIX-wiecznego dworca kolejowego w Dzielnicy Sosnowca Maczki”. Na rynku w Maczkach pojawiło się ponad 300 osób zainteresowanych pozytywnym załatwieniem tej sprawy, choć aura nie sprzyjała spotkaniom na otwartym powietrzu.

Wagę tych działań zauważył także wspomniany wcześniej członek zarządu grupu PKP Jarosław Kołodziejczyk który powiedział wprost, że dzielnica Maczki to część miasta stworzona przez kolej i przez wiele lat silnie z nią związana. Dlatego właśnie trzeb uczynić wszystko, by PKP zaangażowało się w ten projekt, który nada dzielnicy Maczki ponowne życie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *