Witajcie w normalności

36WEa Koleje Śląskie, Chałupki
36WEa Koleje Śląskie, Chałupki

Można w końcu powiedzieć, że nowy rozkład jazdy 2015/16 obowiązuje w naszym regionie w całości. Ostatnie ogniwo, czyli brakujący odcinek linii 158, w końcu zapełni się pociągami, co sprawi, że siatka połączeń kolejowych w naszym województwie dopiero od dzisiaj będzie kompletnie wykorzystana, tak jak przewiduje to harmonogram kursowania pociągów na najbliższe miesiące.


W pewien sposób dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika pełna oferta rozkładowa obowiązuje dopiero od dzisiaj. Nie wiemy, ilu z nich zamierza korzystać regularnie z połączeń EIC do Warszawy czy Pragi, ale wbrew temu co było w zapowiedziach rozkładowych, mieli oni taką możliwość mieć już od ponad miesiąca. Dopiero od dzisiaj będzie można zobaczyć na ile, naszym zdaniem ciekawa, inicjatywa PKP Intercity będzie skuteczna i przyjazna podróżnym i, co najważniejsze, czy mieszkańcy tego regionu będą z niej korzystać.

Dzisiejszy powrót pociągów na linię 158 ma znaczenie również dla nas, ponieważ tak naprawdę dopiero od teraz będzie można zmierzyć się z pełnym zakresem oferty międzynarodowej przygotowanej przez Koleje Śląskie silnie związaną z tym szlakiem, czyli możliwości podróżowania na jednym bilecie po województwie śląskim u nas i po województwie morawsko-śląskim po stronie czeskiej. Mamy przygotowane pewne warianty i wskazówki dla pasażerów jak najskuteczniejszego wykorzystania tej promocji, ale ze zrozumiałych względów wstrzymywaliśmy się z ich publikacjami do czasu powrotu pociągów na ten szlak. Na marginesie – pierwsze pozytywne konsekwencje ponownego udrożnienia odcinka Wodzisław Śląski – Chałupki przedstawimy już niebawem.

One comment

  1. Dziś jechałem z Katowic do Bohumina o 9 54 , frekwencja znikoma, opóźnienie 20 minut po miedzy Rybnikiem a Wodzisławiem czy Chałpkami są za duże odcinki aby dyżurni to płynnie ogarniali ale linnia jest i jest dobrze ale dupy nie urywa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *