Tablica ładna, ale niech prawdę powie

DSC_0504
SA109, Koleje Śląskie

Gdy kończyły się prace przy estetyzacji peronów dworca w Cieszynie mieliśmy wątpliwości, czy obiekt zostanie należycie oznaczony za pomocą czytelnych tablic informacyjnych. Nasze obawy okazały się bezpodstawne. Tablic jest tyle, ile trzeba, tylko na niektórych z nich trzeba co nieco poprawić.


W ostatnich dniach zamontowano, kolejny, trzeci już sort tablic informacyjnych na poszczególnych peronach. Te ostatnie są najbardziej okazałe i, co najistotniejsze, informują o ważnych stacjach, do których można dotrzeć z Cieszyna wyjeżdżając w konkretnym kierunku. Najbardziej zadowalająca jest wiadomość, że w kierunku Bielska-Białej punktem odniesienia wybrano stację Goleszów, co pozwala mieć nadzieję, że ta informacja w przyszłości będzie odnosić się do rzeczywistych połączeń kolejowych do tej miejscowości.

I tylko drobna uwaga. Nie podważamy szczerych intencji twórców tych tablic, tylko, żeby ktoś życzliwy nie szydził z nich w sieci, proponujemy poprawić niektóre dane, szczególnie te mające informować czeskich pasażerów korzystających z dworca przy ul. Hajduka. Konkretnie chodzi o słowa „tor” i „peron”. W języku czeskim brzmią one nieco inaczej niż na wspomnianych tablicach.

6 komentarzy

 1. Dzisiaj wysłałem do PLK Sosnowiec maila wraz ze zdjęciami oraz opisem ich głupot. Dostałem odpowiedź że mail przeczytany. Czekam dwa dni, jeżeli nie dostanę konkretnej odpowiedzi wysyłam zawiadomienie do UTK i PLK ale centrala.
  Dodatkowo dotyczy się to też wskaźników W4 ustawionych na jakiś przegniłych deskach ze starego płotu.

 2. O kurna to tak trudno sprawdzić w internecie w słowniku i wiedzieć że jest nastupiste i kolej 😀

 3. Fakt, głupota ale też nad gorliwość i łamanie polskiego prawa. O ile mi wiadomo w to w piastowskim Cieszynie nie ma czeskiej mniejszości narodowej. Rysiek niech pisze do prokuratury, a nie do PLK.

  1. …ale korzystają z niego Czesi w dużej mierze i mieszkamy w Jednym mieście tylko podzielonym granicą – tylko tyle…a w naszym mieście mówimy po polsku, czesku i po naszymu 😉

 4. Ogólnie jest ok.
  Perony po remoncie to w porównaniu z tym co było to prawie elegancja.
  Co do treści na tablicach to kompromitacja. Nie posądzam oddziału PLK w Sosnowcu o złośliwość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *