Czarny dzień Dartów

ED161-007, PKP Intercity
ED161-007, PKP Intercity

Wczoraj pisaliśmy o odbywającym się bezproblemowo ruchu kolejowym w naszym regionie. Jak widać nasze pochwały tak rozemocjonowały pociągi PesaDart, że te postanowiły dzisiaj napsuć trochę krwi pasażerom PKP Intercity. Wiele nerwów z całą pewnością stracili i stracą pasażerowie podróżujący IC Wisła i IC Rozdzieński.


Największe opóźnienie, bo aż 142 minuty później jedzie IC Wisła, który już dawno powinien zameldować się w stacji Wisła Głębce. Z tego co udało nam się ustalić, przyczyną opóźnienia tego połączenia, który obsługiwany jest przez najnowszy nabytek PKP Intercity, PesaDart, wynika z awarii taboru, a także z powodu uszkodzenia sieci przez pociąg towarowy. W dalsza podróż pasażerowie udali się kolejnym Dartem, który stał jako rezerwa w Katowicach. Z kolei około godziny 11:35 widzieliśmy odjeżdżającego, pustego ED161-007 ze stacji Dąbrowa Górnicza (widoczny na zdjęciu).

Spore, bo aż 40-minutowe opóźnienie notuje kolejny Dart, który jako IC Rozdzieński jedzie z Katowic do Lublina. Podobnie jak w przypadku IC Wisła, tak i tutaj przyczyną opóźnienia jest awaria taboru.

Warto przy okazji nadmienić, że obecnie opóźnionych jest wiele pociągów PKP Intercity. Część tych opóźnień, podobnie jak w powyższych przypadkach, wynika z awarii taboru, a część z nich spowodowana jest awarią urządzeń sterowania ruchem czy innymi przyczynami związanymi z prowadzonymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi.

One comment

  1. Na zdjęciu pociąg ustawiony jest w kierunku Sosnowca/Katowic więc jest to prawdopodobnie IC Wisła opuszczona już przez pasażerów do innego IC w Zawierciu. (Chyba, że zdefektowana 007 jechała do Warszawy po niewłaściwym).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *