Zima na razie nie straszna

Obfite opady śniegu to jedno z największych dolegliwości dla kolejarzy
Obfite opady śniegu to jedna z największych dolegliwości dla kolejarzy

Atak zimy nie spowodował paraliżu ruchu kolejowego w województwie śląskim. Rano odnotowaliśmy drobne opóźnienia pociągów dojeżdżających do Katowic z kierunku Bielska-Białej i Wisły, ale generalnie pasażerowie kolei nie mieli i nie mają dzisiaj większych powodów do narzekań. Punktualnie jeżdżą pociągi zarówno Kolei Śląskich, jak i PKP Intercity.


Powodem opóźnień, z których największe nie przekroczyło pół godziny, była usterka jednego z rozjazdów na linii 139 z Bielska do Katowic. Pierwsze dzisiejsze pociągi do centrum regionu przyjechały opóźnione od 10 do 20 minut. Innych powodów do niepokojów nie ma i nie było. Oby tak dalej.

Równie prawidłowo kursują pociągi PKP Intercity. O czasie dojechał m.in. IC Wisła w obsadzie ED161 – Dart, łączący Warszawę z Wisłą. Z problemami boryka się natomiast jadący do nas kolejny Dart, obsługujący połączenie IC Roździeński z Lublina do Katowic, który w stolicy naszego regionu zamiast o 16.14 spodziewany jest z około 50-minutowym opóźnieniem. Miejmy jednak nadzieję, że ogólna punktualność pociągów pozostanie na zadowalającym poziomie aż do momentu gdy śnieg przestanie padać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *