Zima na razie nie straszna

Obfite opady śniegu to jedno z największych dolegliwości dla kolejarzy
Obfite opady śniegu to jedna z największych dolegliwości dla kolejarzy

Atak zimy nie spowodował paraliżu ruchu kolejowego w województwie śląskim. Rano odnotowaliśmy drobne opóźnienia pociągów dojeżdżających do Katowic z kierunku Bielska-Białej i Wisły, ale generalnie pasażerowie kolei nie mieli i nie mają dzisiaj większych powodów do narzekań. Punktualnie jeżdżą pociągi zarówno Kolei Śląskich, jak i PKP Intercity.


Powodem opóźnień, z których największe nie przekroczyło pół godziny, była usterka jednego z rozjazdów na linii 139 z Bielska do Katowic. Pierwsze dzisiejsze pociągi do centrum regionu przyjechały opóźnione od 10 do 20 minut. Innych powodów do niepokojów nie ma i nie było. Oby tak dalej.

Równie prawidłowo kursują pociągi PKP Intercity. O czasie dojechał m.in. IC Wisła w obsadzie ED161 – Dart, łączący Warszawę z Wisłą. Z problemami boryka się natomiast jadący do nas kolejny Dart, obsługujący połączenie IC Roździeński z Lublina do Katowic, który w stolicy naszego regionu zamiast o 16.14 spodziewany jest z około 50-minutowym opóźnieniem. Miejmy jednak nadzieję, że ogólna punktualność pociągów pozostanie na zadowalającym poziomie aż do momentu gdy śnieg przestanie padać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *