Pociągiem do Bohumina

EN57, Chałupki
EN57, Chałupki

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace remontowe na odcinku Wodzisław Śl. – Chałupki. Dzięki temu Koleje Śląskie od 18 stycznia mogą z tej linii odwołać zastępcze autobusy i uruchomić na niej połączenia kolejowe.


Ze względu na opóźnienia zarządcy infrastruktury w realizacji remontu linii nr 158 przejazdy na trasie Rybnik – Wodzisław Śląski – Bohumin były realizowane zastępczą komunikacją autobusową. Od 18 stycznia przejazdy w relacji Katowice – Mikołów – Orzesze – Czerwionka – Leszczyny – Rybnik – Wodzisław Śląski – Chałupki – Bohumin będą już jednak w całości obsługiwane przez transport kolejowy.

Szczegóły godzin kursowania pociągów na tej linii można znaleźćw Liniowym rozkładzie jazdy obowiązującym od 18 stycznia. Dodatkowo, z myślą o pasażerach podróżujących do Czech, przewoźnik przygotował specjalną stronę internetową „Tanie podróżowanie do Czech”. Podróżni znajdą tam nie tylko informacje dotyczące Rozkładu jazdy i taryfy biletowej, ale również istotne wskazówki dotyczące np. ważnych numerów telefonów w Czechach, kwestii ubezpieczenia czy ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *