Mistrzowska dwójka

P1030043
Skład zabytkowych wagonów typu N

W Katowicach najbliższe dni będą przebiegać pod znakiem męskiej piłki ręcznej, która królować będzie w Spodku z racji rozgrywanych w naszym kraju Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie. Przy okazji turnieju sportowego nie lada atrakcję przygotowano w tym czasie nie tylko dla kibiców i zawodników ale również dla miłośników komunikacji.


Mowa o uruchomionej w dniu rozgrywania meczów (dzisiaj, niedziela i wtorek) specjalnej linii tramwajowej nr 2. Kursuje ona na trasie Plac Wolności – Rynek – Rondo – Koszutka Słoneczna Pętla. Nie jest ona jednak obsługiwana najnowszymi nabytkami Tramwajów Śląskich. Jej specyfika polega na tym, że nadarza się dzięki niej okazja przejechać się tramwajami, których na naszych torach już się dzisiaj nie spotyka. Dzisiaj, na ten przykład, „dwójka” obsadzona jest legendarnym już wagonem typu N. Łącznie, każdego dnia w godzinach 14 – 23, pojazdy wykonają 19 kursów na tej trasie.

Przy okazji siatkarskich Mistrzostw Świata kursował ten sam typ tramwaju i był nie tylko skutecznym środkiem transportu, ale również jedną z atrakcji miasta, z której korzystało wielu przyjezdnych kibiców. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada.

Co ważne, przejazd tym tramwajem dla osób udających się na mecz do Spodka będzie bezpłatny!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *