Dłubią na Wiślance

Zdjęcie0077Spory ruch panował dzisiaj rano na linii 157 pomiędzy Skoczowem a Chybiem Mnich. Nie, że nagle przybyło połączeń, ale na tym odcinku spotkaliśmy aż dwie ekipy remontowe. Na tym szlaku to widok niezwykle rzadki.


Bardziej liczebna ekipa zajmowała się kosmetyką toru w rejonie stacji Zaborze, natomiast w okolicach przystanku Chybie Mnich zajmowano się wycinką krzaków i drzew. Wykonywanie prace nie powodowały jednak opóźnień w ruchu pociągów.

Przypomnijmy, że szlak kolejowy ze Skoczowa do Chybia Mnich i dalej do Bieniowca to fragment popularnej linii kolejowej do Wisły. Niestety, od kilkunastu lat podróżuje się nim z prędkością nie większą niż 30 km/h i stąd duże nadzieje w realizacji planowanej rewitalizacji tej linii z funduszy i założeń Regionalnego Programu Operacyjnego. Komfort podróży nie jest obecnie zbyt wielki, szczególnie jadąc od Katowic, gdy po przejechaniu pociągiem po wyremontowanej linii 139 i w miarę przyzwoitym odcinku linii 93, z Chybia Mnich do Skoczowa jedziemy ponad 25 minut. A przecież to zaledwie 11 kilometrów…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *