Jedziemy (oficjalnie) do Chałupek

Testy się skończyły. Od poniedziałku na linii 158 już zgodnie z rozkładem jazdy
Testy się skończyły. Od poniedziałku na linii 158 jeździmy już zgodnie z rozkładem jazdy

Przeprowadzone przez minione dwa dni testy i jazdy techniczne wykazały, że linia 158 na odcinku z Chałupek do Wodzisławia Śląskiego jest już w pełni bezpieczna i przewoźnicy mogą korzystać z niej bez przeszkód – taką informację uzyskaliśmy dzisiaj w PKP PLK. Oznacza to, że oficjalne można uznawać za pewne, że od poniedziałku tym szlakiem pojadą wszystkie pociągi pasażerskie, które ujęte są w obowiązującym rozkładzie jazdy.


W Kolejach Śląskich potwierdzono nam, że od 18 stycznia przewoźnik rozpocznie obsługę wszystkich zaplanowanych wcześniej połączeń, które nie zostały zrealizowane z powodu opóźnienia w zakończeniu prac rewitalizacyjnych na tym odcinku. Warto przypomnieć także, że wraz z udrożnieniem szlaku pomiędzy Rybnikiem a Chałupkami w pełni będzie można skorzystać z wprowadzonej przez KŚ wraz z przewoźnikiem Česke Drahy od grudnia 2015 możliwości podróżowania na jednym bilecie po obszarze województwa morawsko-śląskiego w Czechach i śląskiego w Polsce.

Pierwszy bezpośredni pociąg z Katowic naszego przewoźnika regionalnego pojawi się w Wodzisławiu Śląskim w poniedziałek o godzinie 7.41, by przez Czyżowice, Bełsznicę, Olzę i Rudyszwałd dotrzeć o 8.07 do Chałupek. Dla porównania – od 13 grudnia wszystkie te miejscowości obsługiwane są zastępczą komunikacją autobusową i dojazd z Wodzisławia do Chałupek przez nie zajmuje 50 (!) minut. Od poniedziałku, koleją, będzie to dokładnie 20 minut, a piszemy tu o dystansie zaledwie 18 kilometrów.

One comment

  1. KŚ dogadały się z ČD w sprawie wspólnego biletu, a z KZKGOP nie mogą… Ręce i cycki opadają.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *