Kolejne, skuteczne interwencje SOK-istów

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

O tym, że Straży Ochrony Kolei ma w naszym regionie sporo pracy wszyscy dobrze wiemy. Ledwo dwa dni temu pisaliśmy o interwencjach funkcjonariuszy SOK w pociągach Kolei Śląskich i PKP Intercity, a już dzisiaj informujemy o kolejnych udanych akcjach.


W dniu 08.01.2016 r. o godz.10:50 w stacji Katowice patrol SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach podjął interwencję w stosunku do pracownicy personelu sprzątającego z firmy zewnętrznej, której stan wskazywał na spożycie alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,66‰ w wydychanym powietrzu. Pracownica została odsunięta od dalszych czynności służbowych.

Do drugiej interwencji SOK-istów doszło w dniu 09.01.2016 r. o godz. 10:30 podczas patrolu szlaku Mysłowice – Katowice Szabelnia funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej SOK w Katowicach ujęli dwóch sprawców kradzieży łubek torowych, które zabrali z terenu kolejowego. Ujętych sprawców kradzieży przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

One comment

  1. W dniu 08.01.2016 r. o godz.10:50 w stacji Katowice patrol SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach podjął interwencję w stosunku do pracownicy personelu sprzątającego z firmy zewnętrznej, której stan wskazywał na spożycie alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,66‰ w wydychanym powietrzu. Pracownica została odsunięta od dalszych czynności służbowych.

    Niesamowicie brawurowa i niezwykle niebezpieczna akcja. Proponuje żeby prezydent odznaczył tych funkcjonariuszy orderem. Brawo!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *