Chałupki przetestowane

tytuł

Dzisiaj, dokładnie o 11:54 bez żadnego rozgłosu z Katowic wyruszył pierwszy testowy pociąg Kolei Śląskich w kierunku Chałupek, przez Rybnik i Wodzisław. Była to jedna z kilku jazd testowych, które wykona śląski przewoźnik, przed przywróceniem ruchu na linii kolejowej nr 158, a dokładniej –  na odcinku Wodzisław Śląski – Chałupki.


Maszyniści Kolei Śląskich pierwszy przejazd testowy pokonali wysłużonym EN57 dzierżawionym od Przewozów Regionalnych. Stało się tak, ponieważ aktualnie to jedyny tabor, który może wjechać do Czech. Oczywiście do naszych południowych sąsiadów może wjechać też EN57 KM, jednak to wciąż ten sam „kibel” tylko w innych barwach.

Cieszymy się, że w przyszłym tygodniu będzie już możliwe prowadzenie ruchu kolejowego na linii Wodzisław Śląski-Chałupki, choć oczywiście żałujemy, że ze względu na prowadzone przez PKP PLK S.A. prace nie było to możliwe we wcześniej planowanym terminie – czyli 13 grudnia. – powiedział nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Od 18 stycznia Wodzisław Śląski i Chałupki ponownie zyskają połączenia kolejowe. Część z nich pojedzie do/z czeskiego Bogumina.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zyskają nie tylko połączenie kolejowe z innymi miastami województwa śląskiego, ale również z naszymi południowymi sąsiadami, dzięki przedłużeniu części kursów z Chałupek do Bohumina. Powrót ruchu kolejowego na te linię cieszy tym bardziej ze względu na fakt, iż Wodzisław Śląski jest miastem, który przykłada dużą wagę do promowania transportu kolejowego. Do korzystania z takiej formy podróży w Wodzisławiu zachęcają np. bezpłatne przejazdy miejskimi autobusami pomiędzy dworcem kolejowym a autobusowym – dodał rzecznik Kolei Śląskich.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *