Interwencje SOK-istów w pociągach

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

O licznych, a przede wszystkim skutecznych interwencjach funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei informujemy w miarę regularnie. Zazwyczaj, artykuły dotyczą kradzieży bądź prób kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Z kolei dzisiaj przedstawimy Państwu dwa zdarzenia, z udziałem SOK-istów, które miały miejsce w pociągu.


Do pierwszego zdarzenia doszło 5 stycznia w pociągu Kolei Śląskich nr 44045 w relacji Częstochowa – Gliwice. O 22:15 w stacji Katowice, patrol SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach wylegitymował nieletniego mężczyznę za jazdę bez ważnego biletu na przejazd. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się że nieletni zbiegł z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Przyjaźń” w Dąbrowie Górniczej. Nieletniego przekazano do VI Komisariatu Policji w Katowicach celem dalszego postępowania.

Drugi incydent miał miejsce 7 stycznia, tym razem w pociągu PKP Intercity nr 37200 w relacji Kraków Główny – Poznań. O 20:30 w stacji Katowice, patrol SOK z Komendy Regionalnej w Katowicach na prośbę kierownika pociągu podjął interwencie w stosunku do mężczyzny, który zachowywał się agresywnie w stosunku do podróżnych i obsługi pociągu, odgrażał się że ich pobije, używał wulgarnych słów. Co więcej, podczas interwencji zatrzymany nie zastosował się do poleceń patrolu i próbował uderzyć pięścią jednego z funkcjonariuszy. Wobec powyższego, SOK-iści zastosowali środki przymusu bezpośredniego a ujętego przekazali funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *