Korekty godzin i nowa linia

Moderus Beta, Katowice
Moderus Beta, Katowice

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej na obszarze Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Nie będą one znaczące, ponieważ chodzi tutaj tylko o korekty godzin odjazdów, ale pojawi się także pewna nowość – w postaci nowej linii tramwajowej, utworzonej specjalnie z okazji organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Katowicach.


Jak informują Tramwaje Śląskie, od dnia 11.01.2016 r. wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy linii tramwajowych nr 13, 14, 15, 16 i 43 polegające na korekcie godzin odjazdów. Z kolei na linii nr 21 kursującej na trasie Milowice Pętla – Huta Tworzeń Katowice, na 4 z 8 obiegów pojawią się najnowocześniejsze tramwaje śląskie spółki – Moderus Beta.

Całkowitą nowością będzie uruchomienie specjalnej linii tramwajowej nr 2, a wszystko w związku z organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Katowicach. W dniach 15, 17 i 19.01.2016 r. uruchomiona zostanie linia specjalna nr 2 kursująca na trasie: Katowice Pl. Wolności – Katowice Słoneczna Pętla.

One comment

  1. Jestem Poznaniakiem i jestem dumny, że pojazdy z mojego regionu jeżdżą na Śląsku. To bardzo dobre tramwaje, będą służyły Ślązakom!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *