W końcu się udało

Wodzisław Śląski
Wodzisław Śląski

Wszystko wskazuje, że pasjonująca historia rewitalizacji linii kolejowej nr 158 dobiegła końca. Dzisiaj zakończyły się wszystkie oficjalne czynności odbiorcze ze strony zarządcy infrastruktury. Jak dowiedzieliśmy się kilka minut temu, zdaniem zlecającego prace, usługa została w końcu wykonana tak, że można rozpocząć procedurę wpuszczania pociągów na szlak miedzy Wodzisławiem Śląskim a Chałupkami.


Jak nas poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK S.A. wykonawca nie ukończył jeszcze całego powierzonego zadania, jednak zakres robót został wykonany na tyle, by móc dzisiaj otworzyć odcinek z Wodzisławia Śląskiego do Chałupek dla zainteresowanych przewoźników z zachowaniem wszystkich niezbędnych warunków bezpieczeństwa dla wykonywania przewozów.

W przypadku pociągów Kolei Śląskich, regularne przewozy pasażerskie zostaną wznowione w poniedziałek, 18 stycznia. Najbliższe dni upłyną na szlaku pomiędzy Rybnikiem a Chałupkami na jazdach testowych, nie tylko przewoźników pasażerskich, bo z tego co ustaliliśmy, tędy swoje pociągi chce również trasować PKP Cargo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *