Tablicą po przekątnej

Nietypowe umiejscowienie tablicy na peronie trzecim
Nietypowe umiejscowienie tablicy na peronie trzecim

Miło nam poinformować, że na dworcu kolejowym w Cieszynie pojawiły się niebieskie tablice z nazwą miejscowości oraz numerami peronów. Wszystko świetnie, tylko wątpliwości budzi sposób zamontowania informacji na platformie numer trzy.


W przeciwieństwie do wszystkich innych tablic, ta na peronie trzecim została ustawiona prostopadle do platformy, co może utrudnić życie szczególnie osobom wysokim. Nie wiemy,  jakie były przesłanki zastosowania takiego rozwiązania. Poza tym szczegółem, można powiedzieć, że wizerunek dworca kolejowego, przynajmniej w części należącej do zarządcy infrastruktury zaczyna przypominać miejsce swojego przeznaczenia. Oby jak najdłużej..

5 komentarzy

  1. Po pierwsze primo: Dzisiaj widziałem te tablice jutro zrobię zdjęcie – znikają literki. Po drugie primo pierwszy raz widzę numerację torów nie zgodną ze stanem faktycznym. Niestety PLK olewa wszystko i wszystkich. Jeżeli ktoś chce to podam numer torów w Cieszynie

  2. Zdumiewająca szczerość Damiana… nienawidzę piszę się jednak razem 🙂
    Rysiek z kolei twierdzi że i po pierwsze i po drugie zawsze jest primo…
    Poziom Ferdka Kiepskiego 🙁

  3. Kolejnych przejawów „efektywności” PLK SA nie trzeba szukać daleko od Cieszyna. Na linii 190, na której ruch pociągów jest całkowicie zawieszony od wielu miesięcy, nadal świecą się światła w semaforach – np. na stacjach Bielsko-Biała Wapienica czy Jaworze Jasienica… Czy ktoś w końcu zajmie się gospodarnością w tej firmie ?! Bo gdy potem samorządy starają się o przywrócenie ruchu np. na wspomnianej linii 190 to PLK żąda niebotycznych sum za modernizację. A może przydałoby się przyjrzeć najpierw bezsensownie ponoszonym kosztów. Nie twierdzę, że koszt prądu świecących się całą dobę semaforów na zamkniętej linii to jakieś wielkie sumy. Tylko że to może być tylko objaw „dbania” o sensowność kosztów w innych obszarach działalności PLK.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *