Dart na testach w Katowicach

PesaDart na katowickim dworcu
PesaDart na katowickim dworcu

Dzisiaj, krótko po godzinie 15 na katowickim dworcu pojawił się najnowszy nabytek PKP Intercity, PesaDart. Była to już kolejna wizyta składu tego typu w stolicy naszego województwa. Pociągi przed rozpoczęciem kursowania z pasażerami, muszą wyjeździć 5000 kilometrów podczas jazd testowych. Warto nadmienić, że już od jutra część składów wyprodukowanych przez Pesę Bydgoszcz, będzie regularnie pojawiać się na katowickim dworcu.


Już jutro, jeden z najnowszych nabytków PKP Intercity zadebiutuje w naszym regionie, na połączeniu z Warszawy Wschodniej do Wisły Głębce. W kolejny dniach Dart zawita również do Bielska-Białej. Od przyszłego tygodnia, pojazdy wyprodukowane przez Pesę Bydgoszcz, na katowickim dworcu pojawiać się będą 6 razy dziennie.

Połączenia Intercity obsługiwane przez ED161:

  • IC „Ondraszek” w relacji Białystok – Bielsko-Biała Główna,
  • IC „Rozdzieński” w relacji Lublin – Katowice,
  • IC „Oleńka” w relacji Warszawa Wschodnia – Katowice (od poniedziałku do piątku),
  • IC „Wisła” w relacji Warszawa Wschodnia – Wisła Głębce (w soboty i niedziele).

Dart, to kolejny po Flircie i Pendolino elektryczny zespół trakcyjny, który wzbogacił flotę PKP Intercity. W sumie, narodowy przewoźnik posiadać będzie 60 sztuk tego rodzaju taboru, który wraz z coraz krótszymi czasami przejazdu i bardziej komfortową jazdą, ma zachęcić Polaków do korzystania z transportu kolejowego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *