Zima daje się we znaki

P1050568-e1451989960158-768x1024Mróz i śnieg nigdy nie był sprzymierzeńcem kolei. Nie inaczej jest w tym roku. W ostatnich dniach, a szczególnie wczoraj, na pasażerów czekało wiele utrudnień, a co za tym idzie, także i wiele nerwów. Koleje Śląskie dokładają wszelkich starań by zminimalizować opóźnienia i utrudnienia, prosząc przy tym o cierpliwość. Poniżej prezentujemy krótkie oświadczenie śląskiego przewoźnika, w sprawie okresu wzmożonych utrudnień.


„Zimą, z przyczyn niezależnych od przewoźnika, ilość utrudnień ruchu kolejowym jest większa. W związku z tym Koleje Śląskie informują, że w sytuacjach awaryjnych (np. oblodzona sieć trakcyjna, zanik napięcia w sieci trakcyjnej) podstawiane w rzeczywistości pojazdy mogą być inne (np. krótsze, starsze) od tych zaplanowanych.

Przewoźnik dokonuje wszelkich starań, aby minimalizować niedogodności (np. kierując pociągi trasą objazdową, uruchamiając zastępczą komunikację autobusową, komunikując ze sobą połączenia). W dobie nasilonych trudnych warunków atmosferycznych, czasem za cenę mniejszego komfortu podróży, priorytetem pracowników Kolei Śląskich pozostaje zapewnienie możliwości przejazdu.”

Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *