Pociągiem w Nowy Rok

P102073310 pociągów specjalnych, ponad 1500 przewiezionych podróżnych i brak opóźnień. Tak w liczbach przedstawia się wstępne podsumowanie przejazdów sylwestrowymi pociągami Kolei Śląskich. Uruchomienie pociągów specjalnych z myślą o uczestnikach sylwestrowych zabaw było pierwszą tego typu inicjatywą w historii przewoźnika. Pociągi zostały zaplanowane tak, by zapewnić powrót z Katowic do ościennych miast zarówno tym, którzy do domu chcieli wrócić tuż po pierwszych fajerwerkach, jak i miłośnikom nieco dłuższych zabaw pod chmurką.


Zarówno jednych, jak i drugich było sporo, ponieważ przełom roku w Katowicach był tym razem obchodzony wyjątkowo hucznie – głównie za sprawą Sylwestrowej Mocy Przebojów pod katowickim Spodkiem, która zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób.

Na powrót pociągiem zdecydowało się ponad 1500 osób

Sylwestrowe pociągi rozwiozły imprezowiczów do dzielnic Katowic oraz 9 miast Aglomeracji Górnośląskiej: Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Zabrza, Świętochłowic, Gliwic i Tychów.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pociągi z Katowic ok. godziny 1:00 w kierunku Gliwic, Tychów i Zagłębia. Niewiele mniejszą frekwencję odnotowano na tych samych relacjach ok. godziny 2:30 – wyjaśnia Michał Wawrzaszek, rzecznik spółki Koleje Śląskie.

Bezproblemowe przejazdy

Do spółki nie dotarły zgłoszenia dotyczące zakłócania spokoju i naruszenia bezpieczeństwa w pociągach. Kursy były obsługiwane nowoczesnymi pojazdami typu 27WEb oraz EN75.

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony swoim podróżnym Koleje Śląskie nawiązały współpracę z policją – dodał rzecznik.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *