Nowy Solaris w Cieszynie

Fot: Beskidzki
Fot. Beskidzki Informator Komunikacyjny

Od początku grudnia ubiegłego roku na zajezdni Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Słowiczej 59 w Cieszynie, pojawił się nowy autobus. Jest to Solaris Urbino 10 (numer taborowy 175), spełniający najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6, będący szóstym nowoczesnym pojazdem we flocie ZGK Cieszyn. Solaris został zakupiony ze środków własnych.


Od 2008 roku spółka sukcesywnie wymienia tabor, gdzie zakupiono dwa Autosany H7-20 (w 2008 roku), Solaris Urbino 10 (w 2009 roku), Solaris Urbino 12LE (w 2013 roku) oraz SOR BN8,5 (w 2014 roku). Niniejszą informacje cytujemy za Beskidzkim Informatorem Komunikacyjnym, którego redaktorzy poinformowali nas o pojawieniu się nowego autobusu na cieszyńskich drogach. Za co serdecznie dziękujemy i  pozdrawiamy.

Bijemy się w piersi, bo tak zaangażowaliśmy się w ostatnim miesiącu w sprawy kolei na cieszyńskiej ziemi, że umknęła nam bądź co bądź, istotna informacja o kolejnej inwestycji w tabor tutejszego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Z tego, co natomiast nam udało się ustalić przy tej okazji, niebawem nad Olzą należy spodziewać się kolejnych nowości autobusowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *