Koniec estetyzacji z opóźnieniem

Tyle zabrakło by ukończyć pierwszy peron w terminie
Tyle zabrakło by ukończyć pierwszy peron w terminie

Kończy się przebudowa peronów na cieszyńskim dworcu przy ulicy Hajduka. Co prawda, ekipom budowlanym nie udało się skończyć budowy pierwszej platformy do końca roku jak planował harmonogram, ale wygląda na to, że już niewiele brakuje, by po trzech i pół miesiącach robót, cieszyński dworzec zaczął w końcu przypominać miejsce swojego przeznaczenia.


Wygląda na to, że przebudowa peronów dworca kolejowego w Cieszynie zmierza do szczęśliwego końca. Wszystko miało się rozegrać od początku października do końca listopada, jednak jak to zazwyczaj ma miejsce w naszym pięknym kraju, kilka istotnych czynników złożyło się na to, że inwestycja potrwała dwa razy dłużej. To już na szczęście praktycznie za nami, bo na nasze gospodarskie oko pozostały jeszcze dwa dni prac, by perony w całości zostały udostępnione pasażerom.

Nie będziemy oceniać efektów estetyzacji dworca w Cieszynie. Esteci z nas żadni. Pojawiły się również wątpliwości dotyczące trwałości odnowionych peronów. Tę wątpliwość zweryfikuje upływający nieubłaganie czas. Jest za to jeszcze jedna nurtująca nas kwestia. Czy na peronach pojawią się tablice i informacje do jakiegoż to miasta dotarli podróżni, decydujący się jednak dojechać do tutaj koleją?

One comment

  1. Jedno jest pewne.Wygląda to lepiej niż przed remontem.Po remoncie budynku i otoczenia nie będzie się czego wstydzić.Tylko trzeba jeszcze wymienić latarnie po drugiej stronie peronów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *