Więcej patroli SOK w okresie świątecznym

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Od dzisiaj rusza jedna z największych akcji prewencyjnych Straży Ochrony Kolei. Jeszcze więcej patroli pojawi się na dworcach, stacjach i przystankach oraz w pociągach zapewniając tym samym pasażerom bezpieczną i spokojną podróż na święta.


W czasie świąt każdego dnia bezpieczeństwa będzie pilnowało 1400 funkcjonariuszy SOK wspieranych przez 120 policjantów, strażników miejskich, żandarmów i strażników granicznych. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 500 pociągach pasażerskich oraz na stacjach, dworcach i przystankach osobowych.

Każdy podróżny powinien pamiętać, że święta to dla kieszonkowców czas wytężonej pracy. Będą oni próbowali wykorzystać zgiełk panujący na dworcach i peronach. Dlatego w tym czasie pojawi się więcej nieumundurowanych patroli Straży Ochrony Kolei. Cały czas w zabezpieczeniu setek kilometrów szlaków kolejowych przed złodziejami w użyciu będą mobilne centra monitoringu, samochody terenowe oraz fotopułapki.

Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczeństwo podróżnych zależy również od nich samych, dlatego powinni pamiętać aby nie pozostawiać swojego bagażu bez opieki, a wszystkie wartościowe rzeczy trzymać zawsze przy sobie, np. gotówkę starać się schować w kilku miejscach. Za każdym razem kiedy poczujemy się zagrożeni należy jak najszybciej zaalarmować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Całodobowy numer alarmowy SOK to (022) 474 00 00. Funkcjonariusze zareagują na każde zgłoszenie, które do nich wpłynie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *