Wiemy kto będzie obsługiwał linię 820

Kierowca w świątecznym nastroju
Kierowca w świątecznym nastroju

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, rozstrzygnął przetarg na „Wykonywanie usług autobusowego transportu publicznego na linii komunikacji miejskiej nr 820”. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta wykonawców, wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia. Od 1 stycznia 2016, przez kolejnych 96 miesięcy, za obsługę linii nr 820 odpowiadać będą: Usługi Transportowe Krzysztof Pawelec oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Międzygminna sp. z o.o. Cena brutto zamówienia wyniosła 50 716 800,00 zł.


W przetargu złożone zostały trzy oferty. Oferta zwycięskiego konsorcjum, okazała się o prawie 4 miliony złotych tańsza od reszty. O obsługę linii nr 820 ubiegało się jeszcze: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Międzygminna sp. z o.o., oraz konsorcjum P.P.U.H. „KŁOSOK” Andrzej Kłosok i PKS Południe Sp. z o.o.

Zgodnie z SIWZ (Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia – przyp. red.), przewidywana całkowita praca eksploatacyjna w okresie realizacji umowy wyniesie 8 milionów wozokilometrów. Linia obsługiwana będzie autobusami przegubowymi, o długości ponad 12 metrów i pojemności co najmniej 140 miejsc (tabor typu CN). Pojazdy nie starsze niż (rok produkcji) z 2015 roku i spełniające normę czystości spalin EURO 6. Wśród wymogów postawionych przez zamawiającego znalazły się także: dynamiczny system informacji pasażerskiej, klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, wi-fi czy ładowarki USB.

Linia nr 820, to bardzo ważne połączenie między Katowicami a Bytomiem i Tarnowskimi Górami. W związku ze słabą ofertą kolejową, połączenia cieszą ogromnym zainteresowaniem. Linia jest bardzo oblegana, szczególnie w godzinach szczytu, gdzie niekiedy ciężko jest się zmieścić do pojazdu.

2 komentarze

  1. Zamiast uruchomić więcej pociągów z Katowic do lublinca przez tarnowskie góry to wiecznie jadę tym busem jak szprotka na export

    1. Witamy. Trudno się z tym nie zgodzić. Niemniej będziemy postulować rozszerzenie oferty na tej linii kolejowej po zakończeniu prac remontowych na linii 131. A na razie będzie tak jak Pan pisze. Jak to było w utworze zespołu Metallica – Smutne, ale prawdziwe. Pozdrawiamy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *