Nowe Solarisy jednak od jutra

P1060335Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach odebrało już wszystkie spośród 20 nowych, niskopodłogowych autobusów firmy Solaris Bus & Coach. Pojazdy znajdują się już na terenie zajezdni przy ul. Mickiewicza 59 w Katowicach. Wbrew temu co pisaliśmy wczoraj, część autobusów wyjdzie najprawdopodobniej dopiero jutro, a wszystkie do regularnego ruchu z pasażerami włączone zostaną na początku stycznia.


PKM Katowice, zgodnie z podpisaną w lipcu bieżącego roku umową z firmą Solaris Bus & Coach, nabyło 20 sztuk nowych autobusów. 15 z 20 nowych pojazdów to autobusy przegubowe o długości 18 metrów, a pozostałe 5 to 12-metrowe jednoczłonowe pojazdy.

Na których liniach będzie można spotkać najnowsze autobusy przewoźnika?

Obecnie jesteśmy w trakcie rejestracji pojazdów, montażu urządzeń ŚKUP oraz sukcesywnego przygotowywania i włączania do ruchu zakupionych autobusów. Zakończenie tych działań przewidujemy na początek stycznia 2016r. Wówczas będzie możliwe bliższe sprecyzowanie i udzielenie informacji na temat tego na jakich liniach najczęściej będą pojawiać się nowe pojazdy – wyjaśnił Fryderyk Mazur, specjalista ds. kontroli technicznej.

Nowe autobusy PKM Katowice będzie można spotkać na drogach najprawdopodobniej już jutro. Pierwotnie, nówki miały wyjechać już dzisiaj, jednak z powodu przedłużonej procedury ubezpieczenia pojazdów, trzeba to było nieco odłożyć w czasie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *