Niska siódemka

siódemkaOd kilku dni tramwajowa linia numer 7 z Katowic do Bytomia „awansowała” do grona relacji obsługiwanych taborem niskopodłogowym. Niestety, jeszcze nie na wszystkich, ale na kilku obiegach zamiast popularnych „stopiątek” można spotkać niskopodłogowe pojazdy Tramwajów Śląskich. Tym sposobem „siódemka” jest dziewiąta linią, po której jeżdżą niskopodłogowe tramwaje w naszym regionie. Pozostałe to (stan na dzisiaj): – 0, 4, 5, 6, 15, 16, 19, 20.


Z tego co udało się nam ustalić, na „siódemce” można spotkać zarówno Karliki jak i najnowsze nabytki Tramwajów Śląskich, pojazdy Moderus Beta. Jeśli ktoś jest szczegółowo zainteresowany, w jakich godzinach można spotkać popularną „kosę” z niską podłogą, może sprawdzić to w rozkładzie jazdy przewoźnika bądź na stronie KZK GOP.

Jutro pasażerów korzystających z usług komunikacji zbiorowej na Ślasku czeka kolejna miła niespodzianka. Jak się nam udało dowiedzieć, właśnie od jutra wyjadą na trasy nowe autobusy Solaris, zakupione przez PKM Katowice. Jeśli pojedziecie pojazdem przegubowym o numerze taborowym od 1330 do 1344 lub autobusem 12-metrowym o numerach 611 – 615 to znaczy, że udało się wam załapać na debiutanckie kursy tych pojazdów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *