Tramwaje wracają na chorzowski rynek

Fot. Tramwaje Śląskie
Fot. Tramwaje Śląskie

Od dzisiaj wznowiony został ruch tramwajów między centrum Chorzowa a Chorzowem Batorym i Świętochłowicami. Jest to możliwe dzięki zakończeniu prac w zakresie torowym w trakcie całej przebudowy ul. Wolności w Chorzowie, choć nie oznacza zakończenia całości prac na tym ciągu.


Nadal prowadzone będą, realizowane na zlecenie chorzowskiego MZUiM, prace w zakresie infrastruktury podziemnej oraz w pasie drogowym i na chodnikach. Z tego powodu tramwaje nie będą obsługiwać przystanków w ich stałych miejscach, lecz będą się zatrzymywać na przystankach tymczasowych.

To samo dotyczy chorzowskiego Rynku. Tu tramwaje będą przejeżdżać przez torowiska w centrum przesiadkowym, ale zatrzymywać się będą na przystankach tymczasowych, ze względu na inne prace budowlane w tym rejonie – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

W relacji Bytom – Katowice tramwaje zatrzymują się na tymczasowym przystanku, w tej samej lokalizacji, jak dotychczas. Z kolei tramwaje kursujące w relacji Chorzów Batory / Świętochłowice – Rynek zatrzymują się na ul. Powstańców w rejonie posesji nr 1, zaś w przeciwną stronę na ul. Faski, w rejonie posesji nr 4.

Jak informuje Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, w związku z kolejnym etapem budowy węzła przesiadkowego Chorzów Rynek, od dzisiaj przywrócony został normalny ruch tramwajowy w centrum Chorzowa.

Linie tramwajowe:

  • linia nr 7 – korekty godzin odjazdów, częściowe wprowadzenie taboru niskopodłogowego,
  • linia nr 9 – wprowadzenie stałej trasy: „Bytom Plac Sikorskiego” – „Chorzów Rynek”,
  • linia nr 17 – wprowadzenie stałej trasy: „Chebzie Pętla” – „Chorzów Rynek”,
  • linia nr 20 – wprowadzenie stałej trasy: „Szopienice Pętla” – „Chorzów Rynek”.

Zmienione zostały także rozkłady jazdy linii autobusowych nr: 22, 48, 74, 92, 139, 144, 165, 190, 192, 632, 663, 664, 665, 974, 998. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych linii, znaleźć można na stronie KZK GOP.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *