Jak witaliśmy nowy rozkład jazdy

8:18 - Pierwszy po 6 latach pociąg pasażerski wjeżdża od strony czeskiej na most nad Olzą.
8:18 – Pierwszy po 6 latach pociąg pasażerski wjeżdża od strony czeskiej na most nad Olzą.

Wczoraj po raz pierwszy od rozpoczęcia działalności witaliśmy nowy rozkład jazdy pociągów. Byliśmy w Bohuminie, Cieszynie i Katowicach. Poniżej prezentujemy galerię najciekawszych naszym zdaniem zdjęć związanych z tym wydarzeniem. Staraliśmy się być tam, gdzie pojawiały się jakieś nowości dla pasażerów, czyli funkcjonujące od wczoraj połączenia czy tabor, którym od wczoraj został oddany do dyspozycji podróżnych. Jest to dość obficie udokumentowane, a efekty tego będą prezentowane sukcesywnie na naszych łamach.


Niestety, nie udało się nam dotrzeć do linii S13 Częstochowa – Lubliniec, ale i tam pojawimy się niebawem, by udokumentować fakt uruchomienia połączeń osobowych między tymi miastami przez Koleje Śląskie. Przy okazji dziękujemy naszym Czytelnikom, którzy dosłali nam zdjęcia i filmy z najciekawszych wydarzeń na kolejowych szlakach wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy. Będziemy je sukcesywnie publikować na naszym profilu. Jeszcze raz dziękujemy.

One comment

  1. Skoro piszecie Praga a nie Praha, to dlaczego piszecie Bohumin a nie Bogumin w stosunku do tego miasta, które jeszcze niedawno należało do Polski?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *