Koleje Śląskie dojechały do Bohumina

EN57 KM, Koleje Śląskie, Bohumin
EN57 KM, Koleje Śląskie, Bohumin

Dzisiaj, tj. 13 grudnia 2015 roku, w pierwszy dzień nowego rozkładu jazdy, powróciły pociągi pasażerskie z Polski do Bohumina. Pierwotnie, do czeskiego miasta wjeżdżać miały pociągi relacji Katowice – Wodzisław Śląski – Bohumin i Racibórz – Chałupki – Bohumin. Jednak z powodu opóźnień w realizacji remontu linii kolejowej nr 158, przez najbliższe tygodnie do Czech wjeżdżać będą pociągi tylko od strony Raciborza.


Zgodnie z rozkładem jazdy, czyli o 8:32 na dworzec kolejowy w Bohuminie, po kilkuletniej przerwie, wjechał pierwszy polski pociąg pasażerski. Był to skład relacji Racibórz – Chałupki – Bohumin, obsługiwany przez jednostkę EN57 KM, Kolei Śląskich. Na stacji końcowej wysiadło około 10 pasażerów. Jednym z nich był Dariusz Pękosz – Wiceprezes Zarządu ds. Techniczno-Eksploatacyjnych.

Tym samym rozpoczęła się realizacja porozumienia Kolei Śląskich i Kolei Czeskich, w sprawie uruchomienia połączeń transgranicznych.

4 komentarze

  1. „Zgodnie z rozkładem jazdy, czyli o 8:32 do Czech, po kilkuletniej przerwie, wjechał pierwszy polski pociąg pasażerski. Był to skład relacji Racibórz – Chałupki – Bohumin, obsługiwany przez jednostkę EN57 KM”
    to jest co najmniej nieprecyzyjna wiadomosc

    1. Nie rozumiem o co Panu chodzi? EN57 KM to precyzyjne określenie dla jednostki EN57KM-3002, która jechała do Bohumina, tak więc po co te aluzje?

  2. Polska nazwa to Bogumin i tę lepiej stosować. Kwestia tego czy Bogimin to czeskie miasto a może tylko miasto w Czechach jest otwarta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *