Remont na finiszu

12355320_768847656555240_804115389_n

O rewitalizacji linii kolejowej nr 149, pisaliśmy już kilkukrotnie. Dzisiaj zapraszamy do kolejnej fotorelacji, z będącego na finiszu remontu odcinka Knurów Szczygłowice – Leszczyny. Warto nadmienić, że w tym roku zakończyły się także prace na torze nr 1, na odcinku Knurów – Knurów Szczygłowice. Być może, już w przyszłym roku uda się przeprowadzić remont toru nr 2.


Prac inwestycyjnych na obu wspomnianych odcinkach podjęła się firma Skanska. Rozpoczęcie remontu odcinka Knurów Szczygłowice – Leszczyny jeszcze w tym roku było możliwe dzięki zaoszczędzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe środkom. Efektem inwestycji będzie przywrócenie ruchu na linii 149 między Knurowem a Leszczynami. Linia ta ma bardzo ważne znaczenie w transporcie towarowym. Stanowi podstawową trasę przewozu węgla z kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego.

Z Gliwic do Rybnika przejazd skróci się o ponad dwie godziny. Dzięki rewitalizacji odcinka, pociągi będą mogły jechać trasą krótszą o 50 kilometrów. Aktualnie trzeba jechać przez Kuźnię Raciborską i Rudzieniec Gliwicki. Ponadto oddanie linii 149 znacznie usprawni i skróci połączenie Śląska z portami w Świnoujściu, Szczecinie i Gdyni.

* Autorem zdjęć jest Tomasz W.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *