Remont na Brynowie, Skarbek w Katowicach

Fot. Tramwaje Śląskie
Fot. Tramwaje Śląskie

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP i Tramwaje Śląskie informują, że w związku z remontem przejazdu na ul. Gawronów w Katowicach-Brynowie od 7 do 9 grudnia 2015 roku (poniedziałek – środa) zostanie zmieniona organizacja komunikacji miejskiej. Wartym odnotowania jest również fakt, że cześć kursów na linii nr 19 realizowana będzie przez najnowszy nabytek śląskiej spółki – Moderus Beta. 


Modernizacji przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Gawronów domagali się kierowcy, którzy narzekali na stan nawierzchni na tym przejeździe.

Faktycznie przejazd ten jest w złym stanie, dlatego przystępujemy do jego modernizacji. Przy okazji zyskają również piesi, bo zmodernizujemy również przejście przez torowisko – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

W związku z remontem przejazdu zmianom ulegną trasy następujących linii tramwajowych:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować na trasie: Bytom Politechnika Śląska – Katowice Plac Miarki,
  • tramwaje linii nr 14 będą kursować na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Plac Miarki,
  • tramwaje linii nr 16 będą kursować na trasie: Wełnowiec Plac Alfreda – Katowice Plac Miarki,
  • tramwaje linii nr 19 (Katowice Plac Miarki – Stroszek Zajezdnia) będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy; część kursów będzie realizowana niskopodłogowymi tramwajami typu „Skarbek”,
  • linia nr 36 zostanie zawieszona.

Linie tramwajowe nr 6, 14 i 16 nie będą obsługiwać przystanków na odcinku Katowice Jordana – Brynów Pętla. W zamian, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T-6:

  • Trasa: Katowice Dworzec – Dworcowa – św. Jana – T. Kościuszki – Brynów Kościuszki.
  • Powrót: Brynów Kościuszki – T. Kościuszki – Ceglana – W. Stwosza – J. Kochanowskiego – św. Jana – Dworcowa – Katowice Dworzec.

W ramach prowadzonych prac zmodernizowany zostanie ok. 40 metrowy odcinek torowiska i jezdni oraz przejście dla pieszych. Wykonawca zdemontuje stare torowisko, wykona prace ziemne i podbudowę, na której ułoży prefabrykowane płyty betonowe, w których zamontuje szyny w otulinie poliuretanowej (tzw. szyna pływająca). Koszt prac zgodnie z zapisami umowy wynosi 390 tysięcy zł netto.

Od czwartku 10.12.2015 r. przywrócony zostanie ruchu tramwajów do Brynowa. W czasie prowadzenia robót skrzyżowanie ul. Kościuszki i Gawronów będzie nieprzejezdne również dla samochodów, które będą jeździć wyznaczonym objazdem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *